10:45

Roland Garros: Ashleigh Barty, in semifinale dupa o victorie in doua seturi cu Madison Keys

Ashleigh Barty Australia, 8 WTA) s-a calificat, in premiera, in semifinalele turneului de la Roland Garros, dupa ce a trecut cu 6-3, 7-5 de Madison Keys SUA, 14 WTA). continuă pe Hotnews

Roland Garros: Ashleigh Barty si Madison Keys s-au calificat in sferturi - Sofia Kenin si Katerina Siniakova parasesc turneul dupa marile surprize furnizate in turul trei

Ashleigh Barty 8 WTA) si Madison Keys 14 WTA) au obtinut calificarea in sferturile turneului de la Roland Garros, dupa victorii impotriva a doua jucatoare care au produs unele dintre cele mai mari surprize ale actualei editii a Grand Slam-ului de la Paris: Sofia Kenin, respectiv Katerina Siniakova.

Johanna Konta 26 WTA) este prima semifinalista a turneului de la Roland Garros, britanica reusind sa o invinga pe americanca Sloane Stephens 7 WTA), finalista la editia de anul trecut a Grand Slam-ului de la Paris. Konta s-a impus cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute.

VIDEO Roland Garros: Johanna Konta, prima semifinalista - Victorie categorica in fata americancei Sloane Stephens, finalista de anul trecut

Roland Garros: Rafael Nadal, in semifinale - Campionul en-titre nu i-a dat nicio sansa lui Kei Nishikori (scor 6-1, 6-1, 6-3)

Rafael Nadal 2 ATP) continua cursa de aparare a trofeului de la Roland Garros cu o victorie lejera in fata lui Kei Nishikori 7 ATP), scor 6-1, 6-1, 6-3. Spaniolul s-a impus dupa o ora si 51 de minute, obtinand calificarea in semifinalele Grand Slam-ului de la Paris pentru a 12-a oara in cariera.

VIDEO Roland Garros: Rafael Nadal, in semifinale pentru a 12-a oara - Campionul en-titre nu i-a dat nicio sansa lui Kei Nishikori

Digi Sport: Gest incalificabil la Roland Garros!. Ce s-a intamplat, dupa ce Madison Keys i-a aruncat prosopul unui copil din tribune

Madison Keys s-a calificat ieri in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie facila in fata Katerinei Siniakova, 6-2, 6-4. Un moment uluitor s-a petrecut la finalul partidei de pe Suzanne Lenglen. Sportiva din SUA i-a aruncat prosopul unui copil din tribune, insa un barbat, prezent si el in primul rand, l-a smuls, pur si simplu, si a plecat cu el. Madison Keys a ramas, efectiv, fara replica si a parut ca nu intelege ce se petrece.

Simona Halep, in sferturile Roland Garros! Cum a invins-o pe Iga Swiatek

Simona Halep s-a calificat lejer in sferturile Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek. Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile turnelului Roland Garros de la Paris, dupa ce a trecut, in doua seturi, scor 6-1, 6-0, de sportiva din Polonia, Iga Swiatek. Adversara ei are doar 18 ani si este [] .

Toate meciurile zilei de miercuri de la Roland Garros au fost amanate pentru a doua zi. Cand va juca Simona Halep

Din cauza conditiilor meteo de la Paris, meciul dintre Simona Halep si Amanda Anisimova, din cadrul sferturilor de finala de la Roland Garros, a fost amanat pentru maine.

Toate meciurile zilei de miercuri de la Roland Garros au fost amanate pentru a doua zi. Ora la care va juca Simona Halep

Roland Garros: Programul zilei de miercuri - Simona Halep si Amanda Anisimova se lupta pentru un loc in semifinale

Pentru a ajunge in semifinale la Roland Garros, Simona Halep 3 WTA) trebuie sa treaca de obstacolul Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA). Jucatoarea americana de origine rusa nu a pierdut niciun set la actuala editie a competitiei de la Paris. Confruntarea va fi prima a zilei pe arena Philippe Chatrier si va incepe la ora 15:00 ora Romaniei). Tot miercuri vor mai evolua la Roland Garros jucatori precum Novak Djokovic, Ashleigh Barty sau Dominic Thiem.

actualitate, 10:45