08:30

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber, prima partida a zilei de miercuri pe arena Suzanne-Lenglen

A zecea confruntare directa intre Simona Halep si Angelique Kerber va avea loc miercuri, de la ora 15:00, fiind prima a zilei pe arena Suzanne-Lenglen. Miza partidei va fi calificarea in semifinalele turneului de la Roland Garros, al doilea de Grand Slam al anului. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Simona Halep, Mihaela Buzarnescu si Irina Bara vor evolua luni - Programul complet al zilei

Simona Halep 1 WTA) si Elise Mertens 16 WTA) vor deschide ziua de tenis pe arena Philippe-Chatrier, miza confruntarii fiind calificarea in sferturile de finala de la Roland Garros. Partida va incepe la ora 12:00 si va putea fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Tot luni, de la aceeasi ora, Mihaela Buzarnescu si Irina Bara vor evolua in optimile probei de dublu.

Roland Garros: Simona Halep si Irina Begu lupta smbata pentru un loc n optimi - Programul meciurilor

Simona Halep 1 WTA) si Irina-Camelia Begu 40 WTA) vor evolua sambata in turul al treilea de la Roland Garros. Liderul mondial se va duela cu Andrea Petkovic Germania, 107 WTA, intr-o reeditare a semifinalei din 2014 a turneului de Grand Slam de la Paris, in timp ce Irina o va infrunta pe Caroline Garcia 7 WTA), favorita gazdelor.

S-a afisat programul zilei de miercuri la Roland Garros: meciurile Halep - Kerber si Muguruza - Sarapova se joaca in acelasi timp

Miercuri au loc ultimele doua sferturi de finala de la Roland Garros, atat de pe tabloul masculin, cat si de pe cel feminin.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Elise Mertens 6-2, 6-1 / Halep, la nivelul maxim - Calificare lejera n sferturi

Simona Halep 1 WTA) a inceput a doua saptamana la Roland Garros cu o evolutie aproape de perfectiune in partida cu Elise Mertens 16 WTA). Liderul mondial a avut nevoie de doar 59 de minute pentru a inchide meciul in doua seturi, scor 6-2, 6-1, obtinand astfel calificarea in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la Paris. inceputul meciului a fost unul echilibrat, insa totul s-a naruit in jocul belgiencei dupa game-ul al treilea, cand Halep a reusit break-ul. De atunci, meciul a mers intr-o singura directie, jucatoarea noastra a avut solutii la toate loviturile lui Mertens, a fost agresiva si a facut diferenta cu serviciul.

Simona Halep, calificare rapida in sferturi la Roland Garros

Lidera mondiala Simona Halep n-a ramas prea mult la discutii cu Elise Mertens din Belgia si in mai putin de o ora a invins-o pe aceasta pentru un loc in sferturile de finala la Grand Slam-ul din capitala Frantei.

Simona Halep o elimina pe Andrea Petkovic si ajunge in optimi la Roland Garros

Un meci pe care Simona Halep l-a castigat in doua seturi, cu 7-5, 6-0, dar care s-a jucat practic doar in primul set.

HALEP - MERTENS LIVE STREAM ROLAND GARROS. Simona joaca pentru calificarea in sferturi ONLINE VIDEO EUROSPORT

Organizatorii de laRoland Garrosau anuntat ora la care va incepe duelul dintreSimona Halepsi belgiancaElise Mertens. Liderul WTA si.

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terneul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0/ Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terenul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0 / Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

actualitate, 08:30