10:15

Roland Garros: Simona Halep, Mihaela Buzarnescu si Irina Bara vor evolua luni - Programul complet al zilei

Simona Halep 1 WTA) si Elise Mertens 16 WTA) vor deschide ziua de tenis pe arena Philippe-Chatrier, miza confruntarii fiind calificarea in sferturile de finala de la Roland Garros. Partida va incepe la ora 12:00 si va putea fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Tot luni, de la aceeasi ora, Mihaela Buzarnescu si Irina Bara vor evolua in optimile probei de dublu. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Simona Halep si Irina Begu lupta smbata pentru un loc n optimi - Programul meciurilor

Simona Halep 1 WTA) si Irina-Camelia Begu 40 WTA) vor evolua sambata in turul al treilea de la Roland Garros. Liderul mondial se va duela cu Andrea Petkovic Germania, 107 WTA, intr-o reeditare a semifinalei din 2014 a turneului de Grand Slam de la Paris, in timp ce Irina o va infrunta pe Caroline Garcia 7 WTA), favorita gazdelor.

Programul zilei de sambata la Roland Garros. Simona Halep joaca pe terenul 18!

Organizatorii turneului de la Roland Garros au anuntat programul zilei de sambata, 2 iunie, in competitia de Grand Slam din capitala Frantei.

Mihaela Buzarnescu se opreste in optimi la Roland Garros

Mihaela Buzarnescu a fost eliminat, duminica, in faza optimilor de finala la Roland Garros. Chiar si asa, Buzarnescu obtine cea mai buna performanta intr-un turneu de Mare Slem. Apasati aici pentru live video .

LIVE TEXT Mihaela Buzarnescu - Madison Keys in optimi la Roland Garros (12:00)

LIVE TEXT Mihaela Buzarnescu - Madison Keys in optimi la Roland Garros

Urmariti duminica de la ora 12:00 meciul dintre Mihaela Buzarnescu si Madison Keys, partida din optimile de finala la Roland Garros. Apasati aici pentru live video .

LIVE TEXT Mihaela Buzarnescu contra Elina Svitolina in turul 3 la Roland Garros

Dupa ora 14:00 transmitem live text in aceasta pagina meciul dintre Mihaela Buzarnescu si Elina Svitolina, partida pentru calificarea in optimi la Roland Garros.

Mihaela Buzarnescu ajunge in optimi la Roland Garros

Mihaela Buzarnescu a furnizat, vineri, cea mai mare supriza de pana acum in turneul feminin de la Roland Garros.

Simona Halep, calificare rapida in sferturi la Roland Garros

Lidera mondiala Simona Halep n-a ramas prea mult la discutii cu Elise Mertens din Belgia si in mai putin de o ora a invins-o pe aceasta pentru un loc in sferturile de finala la Grand Slam-ul din capitala Frantei.

Simona Halep o elimina pe Andrea Petkovic si ajunge in optimi la Roland Garros

Un meci pe care Simona Halep l-a castigat in doua seturi, cu 7-5, 6-0, dar care s-a jucat practic doar in primul set.

HALEP - MERTENS LIVE STREAM ROLAND GARROS. Simona joaca pentru calificarea in sferturi ONLINE VIDEO EUROSPORT

Organizatorii de laRoland Garrosau anuntat ora la care va incepe duelul dintreSimona Halepsi belgiancaElise Mertens. Liderul WTA si.

actualitate, 10:15