22:30

Simona Halep, dupa victoria cu Johanna Konta: Nu sunt inca la 100%, dar ma simt bine. Am stiut ce trebuie sa fac impotriva ei

Simona Halep s-a calificat marti in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, dupa o victorie in doua seturi, scor 7-5, 6-1, in fata jucatoarei Johanna Konta 41 WTA). Nu sunt inca la 100%, dar ma simt bine. Am stiut ce trebuie sa fac impotriva ei. incerc sa fiu calma, increzatoare, a precizat numarul trei mondial. continuă pe Hotnews

Simona Halep, dupa ce a invins-o pe Margarita Gasparyan: Nu a fost usor, sunt putin racita

Simona Halep a declarat, duminica, dupa calificarea in turul doi la Madrid Open, ca meciul cu Margarita Gasparyan nu a fost unul usor, ea mentionand ca este putin racita.

WTA Madrid: Simona Halep, duel cu Johanna Konta in turul al doilea / Meciul are loc marti, de la ora 13:00

Simona Halep, locul 3 WTA, va evolua, marti, de la ora 13:00, in turul al doilea al Miami Open, impotriva britanicei Johanna Konta, locul 41 WTA.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria de la Madrid: inseamna foarte mult faptul ca am fanii alaturi

Simona Halep s-a calificat, duminica, in turul doi la turneul Madrid Open, trecand in runda inaugurala, 6-0, 6-4, de rusoaica Margarita Gasparian, numarul 65 mondial.

Cum a comentat presa internationala victoria Simonei Halep din meciul cu Johanna Konta

Simona Halep, locul 3 WTA, a invins-o, marti, 7-5, 6-1, pe britanica Johanna Konta, locul 41 WTA, calificandu-se in optimile de finala ale turneului de categorie Premier Mandatory Madrid Open.

WTA Madrid: Simona Halep vs Johanna Konta 7-5, 6-1/ Halep, in optimi - Testata doar un set

Johanna Konta din primul set a adus aminte de varianta de top din 2017, atunci cand ajungea in semifinale la Wimbledon. Britanica a pus totul pe cartea ofensivei, a condus cu 4-2, dar Simona a stiut cum sa varieze si sa o scoata pas cu pas pe britanica din zona de confort. Dupa ce a castigat cu 7-5 primul set, Halep s-a dezlantuit si a castigat a doua mansa cu 6-1. in fata unei adversare care parea teleghidata, Simona a aratat multa inteligenta in joc, numarul trei mondial apasand butoanele potrivite pentru a o scoate pe Konta din priza. in optimi, Halep va da peste Viktoria Kuzmova Slovacia, locul 46 WTA). Se actualizeaza.

Simona Halep, lovitura inedita in meciul cu Johanna Konta! Reactia publicului. VIDEO

Simona Halep a invins-o, cu scorul de 7-5, 6-1, pe sportiva britanica Johanna Konta si s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Madrid. in timpul meciului, Simona a reusit o lovitura care i-a lasat pe toti cu gura cascata. Romanca nu a avut deloc un meci usor cu Johanna Konta. A pierdut [] .

LiveText Simona Halep vs Johanna Konta (de la ora 13:05)

In 2017, Johanna Konta o elimina pe Simona Halep in sferturile de la Wimbledon. De atunci, multe s-au schimbat, britanica traversand perioade mai putin reusite. Ramane insa o adversara incomoda, capabila sa invinga favorite intr-o zi buna. Simona Halep vs Johanna Konta din turul trei de la Madrid va fi in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Johanna Konta 6-5

Simona Halep s-a calificat in optimi la Madrid. Nicio emotie cu Johanna Konta

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 7. 128 dolari, marti, dupa ce a dispus de britanica.

VIDEO E o rusine! Unul dintre cele mai urate episoade din istoria tenisului a avut loc la un meci dintre Simona Halep si Johanna Konta

Simona Halep o intalneste pe Johanna Konta in turul al doilea al turneului de la Madrid, partida programata astazi, de la ora 13.

actualitate, 22:30