16:45

Simona Halep, la egalitate cu Dinara Safina: cele mai multe saptamani pe locul unu, fara Grand Slam castigat

Simona Halep a intrat azi in a 26-a saptamana ca lider mondial, egaland-o pe Dinara Safina. Cele doua sunt jucatoarele care au stat cel mai mult pe prima pozitie fara sa castige un Grand Slam. continuă pe Adevărul

Simona Halep a egalat-o pe Dinara Safina - Jucatoarele fara Grand Slam cstigat cu cele mai multe saptamni (n.r. 26) pe locul 1 n clasamentul WTA

Simona Halep bifeaza saptamana cu numarul 26 pe locul intai in lume, peformanta cu care o egaleaza pe Dinara Safina. Cele doua sportive sunt jucatoarele fara Grand Slam castigat cu cele mai multe saptamani in pozitia de lider al clasamentului WTA.

WADA: Italia, tara cu cele mai multe ncalcari ale regulamentului antidoping n 2016; Romnia ocupa locul 11

Italia este tara cu cele mai multe incalcari ale regulamentului antidoping pe parcursul anului 2016 147), conform datelor prezentate de Agentia Mondiala Antidoping AMA/WADA), in timp ce Romania se afla pe locul 11, cu 46 de cazuri.

Simona Halep recunoaste: Coco Vandeweghe a jucat mai bine decat mine

Simona Halep a declarat, vineri, dupa ce a fost eliminata in sferturi la Stuttgart, de Coco Vandeweghe, ca americanca s-a impus deoarece a jucat mai bine si a fost puternica pe tot parcursul.

Simona Halep, asa cum nu ai mai vazut-o vreodata. Ce face liderul WTA in minivacanta de 1 Mai - VIDEO

WTA Stuttgart: Simona Halep vs Coco Vandeweghe (de la ora 14:30)/ Duel pentru semifinale

Confruntarea dintre Simona Halep si Coco Vandeweghe 16 WTA), contand pentru sferturile de finala ale turneului Premier de la Stuttgart, se va disputa vineri, de la ora 14:30. A doua intalnire dintre cele doua jucatoare va avea loc pe terenul central si va putea fi urmarita in direct la Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

Simona Halep eliminata de Coco Vandeweghe in sferturi la Stuttgart

Simona Halep a fost eliminata, vineri, in sferturile turneului WTA de la Stuttgart la capatu unui meci mai degraba modest.

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE ONLINE LIVE STREAM - VIDEO STUTTGART

SIMONA HALEP - COCO VANDEWEGHE ONLINE LIVE STREAM - VIDEO STUTTGART Faza sferturilor de finala din cadrul turneul de la Stuttgart debuteaza cu meciul dintre numarul 1 mondial, Simona Halep, si numarul 16, Coco.

Rezultat soc la Stuttgart! Simona Halep, invinsa categoric

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Stuttgart de Coco Vandeweghe, scor 4-6, 1-6, informeaza GSP. Halep a cedat pe finalul primului set si americanca a facut break-ul.

FINAL Simona Halep vs Coco Vandeweghe 4-6, 1-6

Recunoscuta in circuit pentru jocul sau in forta adora suprafetele hard), Coco Vandeweghe 16 WTA) a pierdut fara drept de apel singurul duel avut pana acum cu Simona Halep: s-a jucat tot pe zgura Madrid, 2017, scor 6-1, 6-1). Acum va fi, desigur, o alta poveste, americanca vorbind intr-o conferinta de presa despre lectia invatata dupa acea infrangere. Halep vs Vandeweghe, sferturi - Stuttgart turneu Premier), va fi in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza.

actualitate, 16:45