00:07

Simona Halep este in finala Australian Open dupa un meci fantastic cu Angelique Kerber: 9-7 in setul decisiv!

Simona Halep a invins-o pe Angelique Kerber in semifinalele de la Australian Open,dupa un meci dramatic: 6-3, 4-6, 9-7! Halep a salvat doua mingi de meci in setul decisiv!. continuă pe Adevărul

HALEP - KERBER. Simona Halep este in finala la Australian Open, dupa meciul carierei

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat in premiera in finala turneului Australian Open, joi, la Melbourne, dupa ce a invins-o in penultimul act pe.

VIDEO Simona Halep - Angelique Kerber, la Australian Open: Reactiile antrenorului Darren Cahill cand Simona era nervoasa si vocifera pe teren

Simona Halep a avut nevoie de 2 ore si 20 de minute sa treaca de Angelique Kerber in semifinala de la Autostralian Open, iar setul decisiv a testat puternic nervii ambelor jucatoare. Halep a avut cateva momente in care a vociferat pe teren sau a strigat spre loja sa unde se afla si antrenorul Darren Cahill. La randul sau, antrenorul australian i-a facut mai multe semne Simonei, indemnand-o sa se concentreze si sa strige mai putin.

Simona Halep s-a calificat joi dimineata in finala de la Australian Open, dupa ce a invins-o in semifinale pe Angelique Kerber, informeaza B1 TV. Halep a reusit victoria in fata spo.

Simona Halep, in finala la Australian Open: Romanca a invins-o pe Angelique Kerber intr-un meci uluitor (VIDEO)

HALEP - WOZNIACKI LIVE TEXT. Vesti excelente la finala Australian Open. Toti romanii o pot vedea la aceasta ora

HALEP - WOZNIACKI la AUSTRALIAN OPEN. Jucatoarea romana de tenis Simona Halep va disputa sambata finala Australian Open impotriva danezei Caroline Wozniacki. HALEP - WOZNIAKCI este LIVE VIDEO pe Eurosport si ONLINE STREAM pe Eurosport Player.

Halep in sferturi la Australian Open dupa o victorie solida cu Osaka

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta la Australian Open dupa victoria in doua seturi obtinuta, luni, in fata japonezei Naomi Osaka.

Rafael Nadal, critici dure la adresa organizatorilor de la Australian Open dupa ce s-a accidentat pe teren

Numarul 1 ATP, Rafael Nadal, a fost nevoit sa se retraga in timpul meciului pe care l-a sustinut in sferturile de finala ale turneului de la Australian Open dupa ce a suferit o accidentare la coapsa.

Simona Halep face istorie in tenis: prima romanca in finala Australian Open

Simona Halep a invins-o joi pe Angelique Kerber in semifinala Australian Open la capatul unui meci epic, terminat in 3 seturi 6-3, 4-6, 9-7). Halep, numarul 1 mondial, devine astfel prima romanca in finala turneului de Grand Slam de la Antipozi.

Cu cine joaca Simona Halep finala de la Australian Open

Simona Halep a ajuns in finala Asutralian Open dupa o victorie impotriva lui Angelique Kerber. Finala turneului va fi pe 27 ianuarie, la ora 10. 30 ora Romaniei). Daca esti curios cu cine joaca Simona Halep finala de la Australian Open, ei bine, raspunsul a venit dupa meciul din 25 ianuarie, cand romanca a invins-o pe [].

actualitate, 00:07