10:30

Rafael Nadal, critici dure la adresa organizatorilor de la Australian Open dupa ce s-a accidentat pe teren

Numarul 1 ATP, Rafael Nadal, a fost nevoit sa se retraga in timpul meciului pe care l-a sustinut in sferturile de finala ale turneului de la Australian Open dupa ce a suferit o accidentare la coapsa. continuă pe B1

Rafael Nadal, reactie dura dupa eliminarea de la Australian Open: Trebuie sa ne gandim la viata noastra!

Rafael Nadal a parasit Australian Open in faza sferturilor de finala, el abandonand in setul al cincilea al partidei cu Marin Cilic.

Rafael Nadal S-A RETRAS de la Australian Open! Ce-a patit celebrul tenismen

Rafael Nadal s-a retras de la Australian Open dupa ce s-a accidentat la coapsa dreapta in timpul meciului cu croatul Marin Cilic. Liderul clasamentului ATP, finalist anul trecut si castigator.

Australian Open 2018: Rafael Nadal a iesit si el din cursa pentru trofeu!

Spaniolul Rafael Nadal a abandonat in setul al cincilea al meciului cu Marin Cilic, din sferturile de finala ale Australian Open.

VIDEO Australian Open: Final de drum pentru Rafael Nadal - Ibericul a abandonat in setul al cincilea al meciului cu Marin Cilic

Cu vizibile probleme fizice coapsa si sold) incepand de la finalul setului al patrulea, Rafael Nadal nu a mai putut continua meciul cu Marin Cilic, liderul mondial abandonand la inceputul decisivului. Croatul profita si se califica in semifinalele de la Australian Open, iar in urmatorul meci il va intalni pe surprinzatorul Kyle Edmund.

VIDEO Australian Open: Rafael Nadal, testat serios de bravul Diego Schwartzman - Calificare in sferturi pentru iberic dupa un meci de 3 ore si 51 de minute

Desi are doar 170 de centimentri, Diego Schwartzman a fost urias in meciul cu Rafael Nadal, argentinianul chinuindu-l serios pret de trei ore si 51 de minute pe liderul mondial 6-3, 6-74), 6-3, 6-3).

FOTOGALERIE Imaginile zilei de duminica de la Australian Open

Primele partide din faza optimilor de finala de la Australian Open s-au disputat duminica, Rafael Nadal, Caroline Wozniacki, Grigor Dimitrov sau Elina Svitolina obtinand calificarea in runda urmatoare a competitiei de la Melbourne. Intra in material pentru a vedea o FOTOGALERIE a zilei de duminica de la Australian Open.

LIVE Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open (miercuri dupa 6:00)

Simona Halep o intalneste pe Karolina Pliskova in sferturile de finala de la Australian Open, miercuri dimineata, cu incepere de la ora 6:00 a diminetii. Click pentru imagini video live .

LIVE Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open (miercuri dupa 6:30)

LIVE Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open

Asa am trait Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open

Simona Halep a intalnit-o pe Karolina Pliskova in sferturile de finala de la Australian Open, miercuri dimineata, cu incepere de la ora 6:00 a diminetii. Click pentru imagini video live .

actualitate, 10:30