05:45

Simona Halep a invins-o pe Katerina Kozlova si s-a CALIFICAT in optimi la Indian Wells

Simona Halep a invins-o pe Katerina Kozlova in minimum de seturi, duminica seara, dupa o ora si 47 de minute de joc. Romanca a reusit o victorie in doua seturi, 7-6, 7-5. Astfel, jucatoarea de. continuă pe B1

Simona Halep va evolua cu Katerina Kozlova, in turul al treilea al turneului de la Indian Wells

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 2, va evolua cu Katerina Kozlova din Ucraina, locul 114 WTA, venita din calificari, in turul al treilea al turneului de categorie Premier Mandatoruy de la Indian Wells.

Indian Wells: Simona Halep, duel cu Kateryna Kozlova in turul al treilea / Partida va avea loc duminica, dupa ora 21:00

Kateryna Kozlova 114 WTA/Ucraina) va fi adversara Simonei Halep din turul al treilea al turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, dupa ce a invins-o pe mai bine clasata Aliaksandra Sasnovich Belarus/34 WTA), scor 6-4, 2-6, 6-0. Meciul a durat o ora si 45 de minute.

VIDEO Indian Wells: Simona Halep vs Kateryna Kozlova 7-6(3), 7-5 / Romanca, mai atenta in momentele cheie in fata unei jucatoare care si-a depasit conditia

Simona Halep 2 WTA) a avut parte de un meci neasteptat de dificil in fata unei Kateryna Kozlova pusa pe alergat. Cu niste scurte de mare efect si un joc defensiv care a amintit chiar de jucatoarea aflata pe locul secund in clasamentul WTA, Kozlova a demonstrat ca merita sa fie mai sus decat locul 114 pe care il ocupa in acest moment. Ambele jucatoare au avut probleme la serviciu Simona a facut 6 break-uri, Kozlova 5) si au facut foarte multe erori nefortate Simona 29, dintre care 21 in primul set; Kozlova a avut 36). Jucatoarea din Ucraina a reusit sa impinga de fiecare data setul in prelungiri, chiar daca a fost condusa cu 5-3 in primul si cu 5-2 in cel de-al doilea, insa Simona a fost mai atenta in momentele cheie, s-a impus cu 7-63), 7-5, dupa o ora si 48 de minute si s-a calificat in optimi.

LiveText Simona Halep vs Kateryna Kozlova (de la ora 20:00)

Simona Halep o inalneste pe ucraineana Kateryna Kozlova Ucraina, 114 WTA) in turul al treilea al turneului Premier Mandatory de la Indian Wells. Partida va fi prima de pe Terenul Central si va fi transmisa in direct, de la ora 20:00, pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Kateryna Kozlova 5-5

Simona Halep o intalneste pe ucraineana Kateryna Kozlova Ucraina, 114 WTA) in turul al treilea al turneului Premier Mandatory de la Indian Wells. Partida va fi prima de pe Terenul Central si va fi transmisa in direct, de la ora 20:00, pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Kateryna Kozlova 7-6(3), 7-5

Indian Wells: Partida Simona Halep vs Kateryna Kozlova se va disputa duminica, de la ora 21:00

Simona Halep 2 WTA) va evolua duminica, de la ora 21:00, in turul al treilea al turneului Premier Mandatory de la Indian Wells. Partida cu Kateryna Kozlova Ucraina, 114 WTA), prima de pe arena centrala, va fi transmisa in direct pe DigiSport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Simona Halep - Katerina Kozlova (21:00)

Simona Halep revine pe teren la Indian Wells, duminica, pentru meciul din turul 3 contra ucraniencei Katerina Kozlova.

LIVE Simona Halep - Katerina Kozlova

Asa am trait Simona Halep - Katerina Kozlova

Simona Halep a revenit pe teren la Indian Wells, duminica, pentru meciul din turul 3 contra ucraniencei Katerina Kozlova. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

actualitate, 05:45