22:15

Simona Halep si marea problema din meciul cu Viktorija Golubic - A fost nevoita sa isi ceara scuze dupa ce si-a descris serviciul

Simona Halep a avut parte de un meci epuizant cu Viktorija Golubic in sferturile de la WTA Melbourne Summer Set 1, marea dificultate a zilei pentru sportiva noastra constituind-o serviciul. Dupa calificarea in semifinale, romanca a scos in evidenta acest lucru folosind un cuvant pentru care a fost nevoita sa isi ceara scuze spectatorilor. continuă pe Hotnews

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Qinwen Zheng din semifinalele de la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep 30 de ani, 20 WTA) a ajuns pana in semifinalele turneului Melbourne Set 1. in aceasta faza a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 19 ani), locul 126 WTA, care .

Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile WTA Melbourne - A mai intalnit-o o singura data

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in sferturile turneului WTA Melbourne Summer Set 1, sportiva noastra urmand sa se dueleze cu o jucatoare pe care a invins-o in singura confruntare directa.

Simona Halep, dupa meciul cu Viktorija Golubic: Serviciul meu a fost de rahat. imi cer scuze pentru cuvant, dar asa a fost

Simona Halep, locul 20 WTA, s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set dupa ce a trecut de Viktorija Golubic, locul 43 WTA, cu 6-2, 5-7, 6-4. La final, romanca a spus ca a .

Simona Halep, in sferturi la Melbourne Summer Set 1. Urmeaza meciul cu Viktorija Golubic

Simona Halep a trecut fara emotii de Gabriela Ruse, in turul trei la Melbourne Summer Set 1, scor 6-2,6-1, dupa doar 61 de minute de joc. Urmatorul meci il va disputa impotriva Viktorijei Golubic, din Elvetia, locul 43 in clasamentul WTA si favorita numarul sase in competitia din Australia. Simona Halep o va infrunta pe .

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa o lupta de peste doua ore cu Viktorija Golubic

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Viktorija Golubic cu 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep 20 WTA) a obtinut o victorie spectaculoasa in fata adversarei Viktorija .

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Viktorija Golubic din sferturile de finala de la Australian Open 2022

Simona Halep a avut, pana acum, un parcurs excelent la Australian Open 2022. Jucatoarea noastra a ajuns deja in sferturile de finala ale competitiei de la Antipozi. Ea va juca in aceasta faza a turneului .

WTA Melbourne: Simona Halep, in semifinale cu mari emotii - Monologul reprosurilor

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a facut pasul spre semifinalele de la WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie epuizanta contra jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA). Sportiva noastra a avut 1-0 la seturi si a servit pentru meci la 5-4, dar si-a pierdut luciditatea, a intrat intr-o zona gri a reprosurilor de tot felul si a fost nevoie de un decisiv de mare lupta pentru a obtine calificarea 6-2, 5-7, 6-4, dupa doua ore si 35 de minute).

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Doar trebuie sa nu ma uit la nume

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Campioana din Romania a reusit sa se califice in semifinalele turneului Melbourne Summer Set. Ea a invins-o in sferturi pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep o va intalni in penultima faza a competitiei pe chinezoaica de 19 ani, Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari.

actualitate, 22:15