01:05

WTA Melbourne: Simona Halep, in semifinale cu mari emotii - Monologul reprosurilor

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a facut pasul spre semifinalele de la WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie epuizanta contra jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA). Sportiva noastra a avut 1-0 la seturi si a servit pentru meci la 5-4, dar si-a pierdut luciditatea, a intrat intr-o zona gri a reprosurilor de tot felul si a fost nevoie de un decisiv de mare lupta pentru a obtine calificarea 6-2, 5-7, 6-4, dupa doua ore si 35 de minute). continuă pe Hotnews

WTA Melbourne: Simona Halep si Irina Begu joaca vineri in sferturi - Programul zilei

Organizatorii turneelor de categorie WTA 250 de la Melbourne au anuntat programul zilei de vineri, 7 ianuarie, una in care Simona Halep Summer Set 1) si Irina Begu Summer Set 2) vor evolua in sferturile de finala.

WTA Melbourne Set 1: Gabriela Ruse, in turul doi - Faza a competitiei unde o poate intalni pe Simona Halep

Gabriela Ruse a inceput noul sezon cu dreptul, sportiva noastra obtinand calificarea in turul al doilea al turneului WTA Melbourne Summer Set 1. in urmatorul meci, Gabriela se poate duela cu Simona Halep, asta daca fosta lidera mondiala va castiga partida din runda inaugurala.

Simona Halep, victorie fara emotii in primul meci din 2022. Fostul lider mondial va da peste Gabriela Ruse, adversara cu care a reusit lovitura anului 2021 in tenisul feminin

Simona Halep a trecut fara emotii de prima adversara pe care a avut-o la simplu in 2022, australianca Destanee Aiava, locul 316 mondial. A 20-a tenismena a lumii s-a impus in minimum de seturi, scor .

Irina Begu o elimina pe principala favorita de la Melbourne. Simona Halep incepe anul cu infrangere la dublu

Jucatoarele Irina Begu si Gabriela Ruse continua in turneele WTA 250 de la Melbourne.

Simona Halep, o noua victorie in Australia. A invins-o pe Gabriela Ruse in optimi la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep a obtinut o noua victorie in Australia. Sportiva a invins-o pe Gabriela Ruse cu 6-2, 6-1, in optimile de la Melbourne Summer Set 1 WTA 250). Simona Halep 20 WTA) este a doua .

Tenis: Simona Halep invingatoare in optimi la Melbourne Summer Set 1, impotriva Gabrielei Ruse

In duelul romanesc din optimile de finala ale turneului de tenis Melbourne Summer Set 1 WTA 250), Simona Halep a invins-o in aceasta dimineata pe Gabriela Ruse cu 6-2, 6-1. Turneul este dotat cu premii totale de 239. 477 de dolari americani.

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

Simona Halep si marea problema din meciul cu Viktorija Golubic - A fost nevoita sa isi ceara scuze dupa ce si-a descris serviciul

Simona Halep a avut parte de un meci epuizant cu Viktorija Golubic in sferturile de la WTA Melbourne Summer Set 1, marea dificultate a zilei pentru sportiva noastra constituind-o serviciul. Dupa calificarea in semifinale, romanca a scos in evidenta acest lucru folosind un cuvant pentru care a fost nevoita sa isi ceara scuze spectatorilor.

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Ce veste a primit de la WTA

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Fostul lider mondial a debutat in forta in noul sezon. Romanca s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, fiind la un pas de prima finala a acestui an. in 2021, Halep nu a castigat nicio competitie, coborand pana pe locul 20 mondial. Pentru acest .