12:30

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Doar trebuie sa nu ma uit la nume

Playtech Playtech,

Simona Halep, elogiata de viitoarea adversara. Campioana din Romania a reusit sa se califice in semifinalele turneului Melbourne Summer Set. Ea a invins-o in sferturi pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep o va intalni in penultima faza a competitiei pe chinezoaica de 19 ani, Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari. continuă pe Playtech

Simona Halep trece usor de Gabriela Ruse si ajunge in sferturi la Melbourne Summer Set 1

Favorita numarul doi la castigarea turneului WTA 250 de la Melbourne, prima competitie din 2022, Simona Halep i-a lasat doar trei game-uri Gabrielei Ruse in confruntarea din optimi.

Mai greu, mult mai greu, la Sydney, pentru Simona Halep. Pe tabloul principal sunt 13 jucatoare mai bine clasate decat ea

Simona Halep mai are in cel mai bun caz pentru ea doua meciuri la Melbourne Summer Set 1, semifinala si poate finala, apoi trebuie sa-si ridice nivelul pentru turneul urmator, unul WTA 500, acolo unde adversarele sunt mult mai puternice.

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Ce veste a primit de la WTA

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Fostul lider mondial a debutat in forta in noul sezon. Romanca s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, fiind la un pas de prima finala a acestui an. in 2021, Halep nu a castigat nicio competitie, coborand pana pe locul 20 mondial. Pentru acest .

Simona Halep, reactie soc dupa victoria de la Melbourne: De rahat

Simona Halep, reactie soc duaa victoria de la Melbourne. Fostul lider mondial a reusit sa se califice in semifinalele turneului australian dupa ce a invins-o pe elvetianca Viktorija Golubic, scor 6-2, 5-7, 6-4. in penultima runda a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 126 WTA), venita din calificari. Dar, la finalul .

Cu cine va juca Simona Halep in semifinalele de la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep s-a calificat in semifinalele de la Melbourne Summer Set 1, dupa o victorie spectaculoasa in fata jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA) cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4. in semifinalele din Australia, Simona Halep .

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa o lupta de peste doua ore cu Viktorija Golubic

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa ce a invins-o pe Viktorija Golubic cu 6-2, 5-7, 6-4. Simona Halep 20 WTA) a obtinut o victorie spectaculoasa in fata adversarei Viktorija .

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Qinwen Zheng din semifinalele de la Melbourne Summer Set 1

Simona Halep 30 de ani, 20 WTA) a ajuns pana in semifinalele turneului Melbourne Set 1. in aceasta faza a competitiei, romanca o va intalni pe chinezoaica Qinwen Zheng 19 ani), locul 126 WTA, care .

Cand joaca Simona Halep in semifinalele de la WTA Melbourne

Organizatorii turneelor Melbourne WTA 250) au facut public programul zilei de sambata, una in care va avea loc si duelul din semifinale dintre Simona Halep si Qinwen Zheng Summer Set 1).

Simona Halep si marea problema din meciul cu Viktorija Golubic - A fost nevoita sa isi ceara scuze dupa ce si-a descris serviciul

Simona Halep a avut parte de un meci epuizant cu Viktorija Golubic in sferturile de la WTA Melbourne Summer Set 1, marea dificultate a zilei pentru sportiva noastra constituind-o serviciul. Dupa calificarea in semifinale, romanca a scos in evidenta acest lucru folosind un cuvant pentru care a fost nevoita sa isi ceara scuze spectatorilor.