12:15

Simona Halep a pierdut locul I WTA

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Simona Halep, care va ajunge dupa Australian Open cel putin pe locul 3 WTA, a declarat, astazi, la sosirea in tara, ca nu vrea sa se gandesca la revenirea pe locul I WTA. continuă pe Ziarul Bursa

Simona Halep nu mai este numarul 1 mondial. Cine i-a luat locul

Simona Halep a pierdut locul 1 din clasamentul WTA, in urma infrangerii de ieri, in fata Serenei Williams. Simona Halep pierde locul 1 din clasamentul feminin de tenis, ca urmare a eliminarii de la Australian Open. Romanca ramane cu 5. 585 de puncte in clasamentul WTA, iar asta o duce, momentan, pe locul doi. Pe locul [] .

Australian Open: Naomi Osaka, n semifinale - Simona Halep a cobort pe locul 3 n clasamentul WTA

Naomi Osaka favorita numarul 4) s-a calificat miercuri in semifinalele de la Australian Open, dupa ce a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-1, de Elina Svitolina cap de serie numarul sase). in urma acestui rezultat, Simona Halep a fost depasita in ierarhia WTA si de nipona, ajungand pe locul trei in ierarhia mondiala.

Prima reactie a lui Darren Cahill dupa ce Simona Halep a pierdut locul 1 mondial

Romanca Simona Halep va pierde primul loc in clasamentul mondial al tenisului profesionist feminin WTA) publicat luni, dupa ce jucatoarea ceha Petra Kvitova, cap de serie 8, s-a calificat marti in semifinalele.

Adevarul Live. Ce sanse are Simona Halep sa revina pe prima pozitie in clasamentul mondial de tenis WTA

Petra Kvitova si Naomi Osaka au depasit-o deja pe Simona Halep in clasamentul mondial virtual si, in cel mai rau caz, romanca poate cadea pana pe 4, dupa Australian Open.

Simona Halep, prima reactie dupa ce a pierdut locul I WTA: Nu am nici cea mai mica idee cand voi reveni

Simona Halep, care va ajunge dupa Australian Open cel putin pe locul 3 WTA, a declarat, miercuri, la sosirea in tara, ca nu vrea sa se gandesca la revenirea pe locul I WTA. Nu am nici cea mai mica idee.

Simona Halep a pierdut oficial primul loc in clasamentul WTA

Simona Halep nu mai este locul 1 WTA. Noul lider mondial este, in premiera, cehoaica Petra Kvitova, care a trecut de australianca Ashleigh Barty, locul 15 WTA, scor 6-1, 6-4, in sferturile Australian.

Simona Halep coboara pe locul trei mondial si e loc de mai rau

A inceput anul 2019 in postura de lidera a ierarhiei WTA, dar dupa turneul Australian Open Simona Halep va ocupa in cel mai fericit caz locul al treilea in clasamentul mondial.

Petra Kvitova, dupa ce a depasit-o pe Simona Halep n clasamentul WTA: Chiar nu-mi pasa, sa fiu sincera. Sunt n turneu la un Grand Slam

Simona Halep nu va mai fi de saptamana viitoare numarul unu mondial, Petra Kvitova depasind-o in clasamentul live pe jucatoarea din Romania. Vestea nu a impresionat-o insa pe sportiva din Cehia, aceasta raspunzand sec cand a fost chestionata pe acest subiect: Chiar nu-mi pasa, sa fiu sincera. Sunt in turneu la un Grand Slam.

CTP explica de ce Simona Halep a pierdut din cauza ei. Ce greseala a facut?

Simona Halep a pierdut meciul din optimile de finala de la Australian Open. Astfel, turneul s-a incheiat pentru ea. Totusi, avea sanse mari sa faca o surpriza frumoasa. CTP a explicat ce s-a intamplat. in meciul Simona Halep vs. Serena Williams, primul set a fost castigat de Williams cu scorul de6-1. Al doilea a fost [] .