07:30

Surpriza uriasa pentru SIMONA HALEP, in drumul spre MAREA FINALA! in tribunele de la Roland Garros se aflau... (FOTO)

Numarul unu monidial in tenisul femin, Simona Halep, a fost sustinuta de liderii generatiei de aur ai nationalei de fotbal in semifinala spectaculoasa de la Roland Garros, disputata impotriva lui Garbine. continuă pe B1

Parteneriat excelent pentru Simona Halep

Numarul unu mondial in tenisul feminin, romanca Simona Halep, a devenit, alaturi de ucraineanca Elina Svitolina, ambasadoare a Dubai Duty Free, partener al WTA, care acorda trofeul de lider mondial la final de.

Sfaturi pentru Simona Halep, inainte de sfertul de la Roland Garros

Boris Beckero vede si el favorita peSimona Halepin sferturile de finala de laRoland Garros, contra luiAngelique Kerber. Fostul numar 1 ATP e convins ca romanca poate cuceri in acest an .

LOVITURA teribila pentru SIMONA HALEP la Roland Garros! Poate pierde LOCUL UNU mondial

Una dintre cele doua jucatoare care o pot da jos de pe primul loc WTA, Garbine Muguruza s-a calificat in sferturile turneului. Totul a avut loc dupa ce ucraineanca Lesia Turenko, locul 39 WTA, a abandonat in.

Tiriac, declaratie dura despre Simona Halep: Eu favoriti din astia am vazut destui!. Ce l-a indemnat sa zica asa ceva

Ion Tiriac joaca rolul sfatuitorului din umbra pentru Simona Halep, insa, desi tine la ea, nu o vede drept favorita principala la French Open.

VIDEO Simona Halep, n finala la Roland Garros (6-1, 6-4 cu Garbine Muguruza) - Dulcele gust al revansei

Pentru a treia oara in cariera si pentru a doua oara consecutiv, Simona Halep se afla la o singura victorie de titlul de la Roland Garros. Dupa o infrangere usturatoare la ultima confruntare directa cu Garbine Muguruza 1-6, 0-6 in finala de la Cincinnati), liderul mondial si-a luat revansa cu o victorie uriasa, scor 6-1, 6-4. Primul set al partidei de pe arena Philippe-Chatrier a fost unul fara istoric. Halep a pus-o permanent in defensiva pe spaniola, a lovit agresiv si nu i-a dat nicio sansa. Jocul perfect al Simonei a destabilizat-o pe Muguruza, care a comis numeroase erori nefortate. Actul secund a fost unul mai echilibrat, Garbine a inceput mai bine, a condus cu 3-1 si 4-2, insa nu a stiut cum sa gestioneze avantajul de pe tabela. Simona a revenit superb, a reusit sa preia conducerea dupa un game maraton si a inchis partida cu un break la zero, dupa o ora si 32 de minute.

Pentru a treia oara in cariera si pentru a doua oara consecutiv, Simona Halep se afla la o singura victorie de titlul de la Roland Garros. Dupa o infrangere usturatoare la ultima confruntare directa cu Garbine Muguruza 1-6, 0-6 in finala de la Cincinnati), liderul mondial si-a luat revansa cu o victorie uriasa, scor 6-1, 6-4. Se actualizeaza.

Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2/ De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

Simona Halep 1 WTA) si-a asigurat locul in semifinalele de la Roland Garros, dupa o revenire superba in meciul cu Angelique Kerber 12 WTA), scor 6-7 2), 6-3, 6-2. Cele doua jucatoare au oferit o partida extrem de spectaculoasa, primul set fiind unul cu multe rasturnari de situatie. Kerber a condus cu 4-0, dar liderul mondial nu a renuntat nicio seunda la lupta, a echilibrat jocul si primul set s-a decis la tiebreak. Nemtoaica a gestionat foarte bine momentele importante si s-a impus cu 7-2, profitand si de numeroasele erori ale romancei. Dupa pauza de vestiar, Simona a revenit mult mai agresiva si a controlat partida pana la final, adjudecandu-si urmatoarele doua seturi: 6-3, 6-2. Pentru un loc in marea finala de la Roland Garros, Halep se va duela cu spaniola Garbine Muguruza 3 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Angelique Kerber 6-7 (2), 6-3, 6-2 / De la agonie la extaz - Halep, calificata n semifinale

FOTO Simona Halep, fericita la Paris: Mi-am intalnit idolul

Simona Halep a avut parte de o surpriza placuta dupa victoria de la Roland Garros cu Elise Mertens, din optimile de finala.

Simona Halep-Garbine Muguruza LIVE TEXT la Roland Garros. Simona o demoleaza in primul set

Simona Halep-Garbine Muguruza LIVE TEXT la Roland Garros Cu cateva ore inainte de semifinala de la Roland Garros intre Simona Halep-Garbine Muguruza, o legenda a tenisului, Mats Wilander, crede ca spaniola va.

actualitate, 07:30