22:15

Victorie mare pentru Roger Federer. S-a calificat pentru a opta oara in finala de la Indian Wells. Cu cine se va duela in ultimul act al turneului

Roger Federer a dovedit si de aceasta data ca isi merita clasarea pe locul 1 ATP. Tenismenul elvetian s-a calificat pentru a opta oara in cariera in finala de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in 180 de. continuă pe Antena3

Roger Federer a trait periculos in semifinala cu Borna Coric, croatul reusind printr-o evolutie agresiva sa domine o parte importanta a partidei cu elvetianul. Condus cu 1-0 la seturi si cu 4-2 in al doilea, liderul mondial a reusit sa revina, a impins disputa in decisiv si s-a impus dupa un meci de doua ore si 21 de minute 5-7, 6-4, 6-4).

VIDEO Indian Wells: Roger Federer, in finala - Victorie cu mari emotii impotriva lui Borna Coric

VIDEO Roger Federer isi continua marsul catre al saselea titlu la Indian Wells (7-5, 6-4 cu Jeremy Chardy)

Roger Federer 1 ATP) a mai facut un pas in drumul sau catre al saselea titlu de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe francezul Jeremy Chardy 100 ATP), scor 7-5, 6-4. A 15-a victorie din tot atatea partide disputate in acest an i-a adus elvetianului calificarea in sferturile de finala ale competitiei din desertul californian.

VIDEO Roger Federer, in semifinale de la Indian Wells (7-5, 6-1 cu Hyeong Chung) - Elvetianul si-a egalat cel mai bun start de sezon din cariera

Roger Federer 1 ATP) este de neoprit la Indian Wells, elvetianul reusind sa se califice pentru a 11-a oara in cariera in semifinalele competitiei californiene. Liderul mondial l-a invins in sferturi pe sud-coreeanul Hyeong Chung 21 de ani, locul 26 ATP), scor 7-5, 6-1, dupa o ora si 23 de minute de joc.

VIDEO Roger Federer, in semifinale la Indian Wells (7-5, 6-1 cu Hyeong Chung) - Elvetianul si-a egalat cel mai bun start de sezon din cariera

Darren Cahill a refuzat (in 2009) sa fie antrenorul lui Roger Federer

O poveste ceva mai putin cunoscuta a reaparut in spatiul media in aceasta perioada: Darren Cahill actualul antrenor al Simonei Halep) a refuzat in 2009 sa-l pregateasca pe Roger Federer. Informatia a fost dezvaluita de Tony Godsick, agentul liderului mondial.

Roger Federer, in finala la Indian Wells, dupa o sperietura grozava cu un adversar mai tanar cu 15 ani

Roger Federer si-a extins la 18-0 bilantul de victorii / infrangeri pe 2018, insa elvetianul a avut parte de un meci neasteptat de greu in semifinale la Indian Wells.

Roger Federer, despre jucatoarele care l-au impresionat din tenisul feminin. Pe cine prefera tenismenul

Roger Federer a dezvaluit care sunt jucatoarele lui preferate din tenisul feminin, cele care au avut performante cu adevarat uluitoare. Tenisul feminin are cateva recorduri dincolo de orice limita,.

Roger Federer a dezvaluit care sunt preferatele lui din tenisul feminin. Pe cien apreciaza campionul elvetian

Roger Federer a vorbit despre tenisul feminin si a precizat care sunt jucatoarele care l-au impresionat cel mai mult prin activitatea lor,.

Roger Federer a dezvaluit care sunt preferatele lui din tenisul feminin. Pe cine apreciaza campionul elvetian

actualitate, 22:15