01:05

VICTORIE! Simona Halep a demolat-o pe Wang si este in semifinalele turneului de la Miami, unde va juca cu LOCUL 1 MONDIAL pe masa

Simona Halep 2 WTA) este la un singur meci distanta de a redeveni prima tenismena a lumii, dupa ce a invins-o pe Qiang Wang, 6-4 / 7-5, si s-a calificat in semifinalele turneului de la Miami, acolo unde va da pe. continuă pe B1

LIVE Simona Halep - Qiang Wang in sferturi la Miami (19:00)

Simona Halep o intalneste pe chinezoaica Qiang Wang, miercuri, in sferturile de finala la Miamia Open. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep - Qiang Wang in sferturi la Miami

Asa am trait Simona Halep - Qiang Wang in sferturi la Miami

Simona Halep a intalnit-o pe chinezoaica Qiang Wang, miercuri, in sferturile de finala la Miamia Open. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

WTA Miami: Simona Halep vs Qiang Wang se va disputa miercuri, de la ora 19:00

Organizatorii turneului Premier Mandatory de la Miami au anuntat programul zilei de miercuri, disputa dintre Simona Halep 3 WTA) si Qiang Wang 18 WTA) din sferturi urmand sa fie prima a zilei de pe arena centrala Hard Rock Stadium). Duelul va incepe la ora 19:00 ora Romaniei), urmand sa fie in direct pe Digisport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Qiang Wang 0-0

Qiang Wang este genul de jucatoare rapida, care acopera foarte bine terenul si care este capabila sa stea fara probleme in schimburi lungi. A ajuns in prima parte a ierarhiei WTA se afla pe 18) dupa ce in toamna trecuta a avut o perioada foarte buna in partea asiatica a sezonului. Meciul cu Simona Halep din sferturile de la Miami - Premier Mandatory) va fi in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 19:00.

LiveText Simona Halep vs Qiang Wang 6-4, 0-0

Intr-un moment in care conducea pe tabela 4-3 in primul set, dar tocmai isi pierduse serviciul), Simona Halep si-a varsat nervii pe baietii din loja ei, ducand apoi un razboi imaginar cu acestia. Nervii au fost aproape sa o coste pierderea setului al doilea a fost condusa cu 5-1). A reusit sa produca o noua revenire incredibila si sa castige mansa cu 7-5. Halep trece de Qiang Wang 18 WTA), se califica in semifinalele de la Miami a egalat cea mai buna performanta la aceasta competitie) si este in grafic pentru revenirea pe locul 1 in lume.

VIDEO Simona Halep, festivalul nervilor, lupta imaginara cu propria-i loja si calificarea in semifinalele de la Miami (6-4, 7-5 cu Qiang Wang)

Intr-un moment in care conducea pe tabela 4-3 in primul set, dar tocmai isi pierduse serviciul), Simona Halep si-a varsat nervii pe baietii din loja ei, ducand apoi un razboi imaginar cu acestia. Nervii au fost aproape sa o coste pierderea setului al doilea a fost condusa cu 5-1). A reusit sa produca o noua revenire incredibila si sa castige mansa cu 7-5. Halep a trecut de Qiang Wang 18 WTA), s-a calificat in semifinalele de la Miami a egalat cea mai buna performanta la aceasta competitie) si este in grafic pentru revenirea pe locul 1 in lume.

FOTO Sexy chinezoaica! Simona Halep joaca, in sferturi, la Miami, cu una dintre cele mai frumoase sportive din Asia

Simona Halep este la numai un pas de semifinalele turneului de la Miami, acolo unde poate ajunge daca o invinge pe chinezoaica Qiang Wang.

CTP, reactie dura dupa ce Simona Halep s-a calificat in semifinala de la Miami: ii manca din priviri pe cei din echipa ei

Simona Halep a invins-o pe Qiang Wang cu scorul de 6-4, 7-5 si s-a calificat in semifinalele turneului de la Miami. Cristian Tudor Popescu a avut o reactie dura la adresa Simonei la finalul meciului. Jurnalistul a fost nemulaumit de faptul ca sportiva si-a certat staff-ul in primul set, la scorul de 4-3 E o [] .