19:00

VIDEO Euro 2016: Ungaria - Portugalia 3-3/ Spectacol la Lyon - Partida cu cele mai multe goluri din competitie

Ungaria si Portugalia au remizat in ultima partida din Grupa F, scor 3-3, oferind cel mai frumos meci de pana acum la Euro 2016. Gera a deschis scorul pentru unguri 19'), Nani a egalat in minutul 42, iar in repriza secunda, Dzsudzsak 47', 55') si Ronaldo 50', 62') si-au trecut in cont cate o dubla. Ungaria se califica in optimile de finala ale Campionatului European din Franta de pe primul loc in Grupa F, cu 5 puncte. Portughezii au reusit si ei calificarea, insa doar de pe locul al treilea, cu 3 puncte acumulate. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Ungaria vs Portugalia. continuă pe Hotnews

EURO 2016: Ungaria si Portugalia au incheiat meciul la egalitate, scor 3-3. Ambele echipe, in optimile de finala. Cu cine vor juca acestea

Meciul dintre Ungaria si Portugalia s-a incheiat la egalitate, cu scorul de 3-3, astfel ca ambele echipe vor merge in optimile de finala ale Campionatului European. Ungaria si Portugalia au oferit cel.

VIDEO Euro 2016: Portugalia-Austria 0-0/ Ronaldo, nicio sansa in fata portarului Almer

Portugalia a reusit doar o remiza in fata Austriei, scor 0-0, in a doua etapa a Grupei F de la Euro 2016. Cristiano Ronaldo poate fi declarat ghinionistul partidei de pe Parc des Princes. In minutul 79, a ratat un penalty, dupa ce a trimis mingea in bara, iar golul marcat pe final de meci i-a fost anulat pentru pozitie de off-side. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Portugalia vs Austria.

VIDEO Euro 2016: Islanda-Austria 2-1/ Calificare istorica in optimi pentru islandezi

Islanda s-a impus in fata Austriei, scor 2-1, pe Stade de France si s-a calificat de pe locul 2, cu 5 puncte, in optimile Euro 2016. Bodvarsson a deschis scorul pentru islandezi 18'), Schopf a restabilit egalitatea in minutul 60, iar Traustasson a marcat golul victoriei in prelungirile meciului 90+4'). Austriecii au ratat un penalty prin Dragovici 37') si au fost eliminati de la Euro, dupa ce au terminat pe ultimul loc in Grupa F, cu un singur punct. Intra in material pentru a vedea rezumatul partidei Islanda vs Austria.

VIDEO Euro 2016 Gestul lui Gerard Pique care a starnit controverse in Spania - A fost sau nu intentionat?

Spania a pierdut surprinzator in fata Croatiei scor 2-1), iar in urma acestei infrangeri va juca in optimile Euro 2016 cu Italia. Dupa meci, comentariile jurnalistilor iberici s-au indreptat destul de mult catre Gerard Pique. Nu insa pentru jocul prestat impotriva croatilor, ci pentru un gest pe care fundasul Barcelonei l-ar fi facut in timpul intonarii imnului tarii sale.

VIDEO Grupa E: Ungaria - Portugalia 3-3, Islanda - Austria 2-1! Maghiarii castiga grupa, Ronaldo marcheaza un supergol

In Grupa F de la Campionanatul European Portugalia si Ungaria au incheiat la egalitate, scor 3-3, iar Islanda a invins Austria in prelungiri, scor 2-1. in urma acesto meciuri, Ungaria, Portugalia si Islanda sunt calificate, iar Austria e eliminata.

VIDEO Grupa F: Ungaria - Portugalia 3-3, Islanda - Austria 2-1! Maghiarii castiga grupa, Ronaldo marcheaza un supergol

VIDEO Euro 2016: Turcia - Cehia 2-0/ Tresarirea de orgoliu care ar putea duce in optimi

Dupa ce a dezamagit in primele doua partide de la Euro, Turcia a avut o tresarire de orgoliu impotriva Cehiei, castigand cu 2-0 in ultima partida din Grupa D. In urma acestui succes, echipa imparatului Fatih Terim pastreaza sanse de a mai ramane in competitie.

FOTO+VIDEO. EURO 2016: Albania infrange Romania, dupa 68 de ani. Romanii parasesc competitia. Primele reactii si explicatii

Romania a fost infranta de Albania dupa 68 de ani. Golul victoriei, dat de Armando Sadiku. Romania va parasi competitia, fiind eliminata de la Campionatul European inca din faza grupelor.

FOTO+VIDEO. EURO 2016: Albania infrange Romania, dupa 68 de ani. Golul victoriei, marcat de Sadiku, in min. 43. Romanii parasesc competitia

Dramatism maxim la EURO 2016: Portugalia cade pe locul 3 dupa un 3-3 cu Ungaria si dupa un gol in ultimele secunde marcat de Islanda

Grupa F a adus cel mai dramatic final posibil de la EURO 2016, miercuri seara. Portugalia s-a chinuit pentru un 3-3 cu Ungaria, iar la final se afla pe locul 2 in grupa, numai ca Islanda a inscris in ultimele secunde cu Austria, pentru ca nordicii sa ocupe pozitia secunda, iar lusitanii sa cada pe 3! Ronaldo era verde la fata la finalul meciului, la propriu, la fel ca tricoul Portugaliei. Totusi, echipa sa a reusitsa se califice gratie golurilor multe inscrise miercuri seara, chiar daca este la egalitate de puncte cu Albania, Turcia si Irlanda de Nord! .

actualitate, 19:00