01:05

VIDEO Ovidiu Hategan, criticat dupa ce a acordat eronat un penalty care a decis partida dintre Irlanda de Nord si Elvetia: Cel mai slab arbitru pe care l-am vazut in ultima vreme

Arbitrul Ovidiu Hategan a primit numeroase critici pentru prestatia de la meciul dintre Irlanda de Nord - Elvetia, scor 0-1, din barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2018. Unicul gol al partidei a venit in minutul 58, cand Hategan a inventat penalty-ul din care Rodriguez a deschis scorul pentru elvetieni. Aradeanul a considerat ca fiind hent interventia lui Corry Evans, acordandu-i acestuia si un cartonas galben. continuă pe Hotnews

Irlandezii l-au omorat pe Ovidiu Hategan. Cel mai bun arbitru roman a acordat un penalty numai de el vazut

Ovidiu Hategan, cel mai bun arbitru roman, a comis o eroare grava la meciul de baraj dintre Irlanda de Nord si Elvetia, scor 0-1.

Ovidiu Hategan, jignit de catre sotia unui jucator nord-irlandez: Tigan roman!

Ovidiu Hategan a fost victima unei serii de jigniri adresate de sotia mijlocasului nord-irlandez, Cory Evans. Motivul a fost faptul ca arbitrul, Ovdiu Hategan, a acordat un penalty gazdelor la mediul dintre Irlanda.