01:05

Wimbledon: Novak Djokovic si Rafael Nadal, in sferturi dupa victorii in trei seturi

Novak Djokovic si Rafael Nadal nu au intampinat probleme in optimile competitiei de la Wimbledon. Cei mai bine clasati jucatori din clasamentul ATP au castigat in trei seturi partidele disputate impotriva francezului Ugo Humbert 66 ATP), respectiv portughezului Joao Sousa 69 ATP) si s-au calificat in sferturi. continuă pe Hotnews

Wimbledon: Novak Djokovic, victorie muncita in fata lui Hubert Hurkacz Liderul mondial s-a calificat in optimi

Hubert Hurkacz 48 ATP) i-a pus probleme serioase lui Novak Djokovic. Liderul mondial a avut nevoie de trei ore pentru a-l invinge pe talentatul polonez, scor 7-5, 5)6-7, 6-1, 6-4. in optimi, sarbul se va duela cu invingatorul meciului dintre canadianul Felix Auger-Aliassime 18 ani, favorit 21) si francezul Ugo Humbert 66 ATP).

Wimbledon: Rafael Nadal, in optimi dupa victoria cu numarul 51 pe iarba londoneza (6-2, 6-3, 6-2 cu Jo-Wilfried Tsonga)

Rafael Nadal, numarul 3 mondial, s-a calificat in optimile de finala ale turneului de Grand Slam de la Wimbledon, invingandu-l fara emotii, cu 6-2, 6-3, 6-2, pe francezul Jo-Wilfried Tsonga, dupa mai putin de doua ore de joc, intr-o partida disputata sambata la All England Club.

VIDEO Scandal la Wimbledon. Nick Kyrgios recunoaste ca a vrut sa-l loveasca pe Rafael Nadal

Australianul Nick Kyrgios a mai demonstrat inca o data, la Wimbledon, ca isi merita renumele de Bad Boy din tenisul masculin.

Roger Federer si Rafael Nadal au pus la cale evenimentul mileniului in tenisul mondial

Rivali de aproape 15 ani, ce doi s-au intalnit intr-un bar din Londra, chiar inainte de turneul de la Wimbledon si au pus la cale un eveniment urias.