22:31

WTA Madrid: Campioana en titre a fost eliminata in turul al doilea (Rezultatele zilei)

Kiki Bertens cap de serie numarul 7 si campioana en titre) a parasit turneul de categorie WTA 1. 000 de la Madrid inca din turul al doilea. Olandeza a fost eliminata de una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit. continuă pe Hotnews

WTA Madrid: Monica Niculescu, eliminata in primul tur al probei de dublu

Perechea Monica NiculescuLyudmyla Kichenok RomaniaUcraina) a fost eliminata, vineri, in primul tur al probei de dublu din cadrul turneului de la Madrid.

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur la Madrid Open. Cu cati bani s-a ales chiar daca a pierdutcu Sevastova

Jucatoarea Ana Bogdan, locul 102 WTA, venita din calificari, a fost eliminata, joi, in primul tur al turneului Madrid Open.

WTA Madrid: Simona Halep si-a aflat adversara din turul al doilea - Romanca are 2-0 in meciurile directe

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul al doilea al turneului WTA 1. 000 de la Madrid.

WTA Madrid: Zi buna pentru favorite - Naomi Osaka, Aryna Sabalenka si Karolina Pliskova, in turul doi

Ziua de vineri a fost una buna pentru favoritele turneului de la Madrid. Naomi Osaka cap de serie nr. 2), Simona Halep 3), Aryna Sabalenka 5), Karolina Pliskova 6), Jennifer Brady 11), Victoria Azarenka 12), Elise Mertens 13) si Maria Sakkari 16) au facut pasul spre turul al doilea al turneului de categorie WTA 1.

Sorana Cirstea, a doua romanca eliminata vineri de la WTA Madrid. Proaspata castigatoare de la Istanbul a pierdut in doua seturi cu Jessica Pegula

Sorana Cirstea, locul 58 mondial in tenisul feminin, a fost invinsa de Jessica Pegula 33 WTA), scor 6-7 3-6, devenind astfel a doua romanca eliminata vineri de la Mutua Madrid Open 2021. Sorana Cirstea,.

WTA Madrid: Irina Begu, eliminata in primul tur - Romanca a salvat sapte mingi de meci, dar a pierdut in tiebreak

Irina-Camelia Begu 75 WTA) a parasit turneul WTA de la Madrid inca din prima runda. Romanca a fost invinsa in trei seturi de rusoaica Daria Kasatkina 37 WTA).

Irina Begu, eliminata de la WTA Madrid in primul tur. Venita din calificari, romanca a fost invinsa de Daria Kasatkina, desi a castigat primul set si a salvat 7 mingi de meci

Irina Begu, locul 75 mondial in tenisul feminin, paraseste Mutua Madrid Open 2021 inca din primul tur. Romanca a cedat in partida disputata impotriva Dariei Kasatkina 37 WTA), scor 6-4 4-6 7-6, intr-un.

WTA Madrid: Ashleigh Barty, in turul doi Lidera mondiala a cedat doar trei game-uri

Asheligh Barty a debutat cu dreptul la turneul de categorie WTA 1000 de la Madrid, australianca trecand fara nicio emotie de Shelby Rogers 43 WTA).

WTA Madrid: Sorana Cirstea, invinsa in primul tur de una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit

Sorana Cirstea 58 WTA) a parasit turneul de la Madrid inca din primul tur. Romanca a fost invinsa de Jessica Pegula SUA, 33 WTA), una dintre cele mai in forma jucatoare din circuitul WTA.

actualitate, 22:31