18:30

Asa am trait Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open

Simona Halep a intalnit-o pe Karolina Pliskova in sferturile de finala de la Australian Open, miercuri dimineata, cu incepere de la ora 6:00 a diminetii. Click pentru imagini video live . continuă pe Online Sport

LIVE Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open

Simona Halep o intalneste pe Karolina Pliskova in sferturile de finala de la Australian Open, miercuri dimineata, cu incepere de la ora 6:00 a diminetii. Click pentru imagini video live .

Australian Open: Simona Halep vs Karolina Pliskova (LIVE Text dupa ora 06:00)

Posesoare a unui serviciu puternic si a unui joc bazat pe lovituri in forta, Karolina Pliskova considera ca suprafata de joc de la Australian Open Plexicushion Prestige - 4/5 la categoria viteza) o avantajeaza. De cealalta parte, Simona Halep are de partea ei deplasarea net superioara si un oarecare ascendent moral dat de meciurile directe conduce cu 5-1). Vor conta insa enorm forma de moment si inspiratia. Meciul Simona Halep vs Karolina Pliskova va fi in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro dupa ora 06:00 ora Romaniei).

Australian Open: Simona Halep vs Karolina Pliskova se va disputa miercuri, dupa ora 06:00 (ora Romaniei)

Meciul Simona Halep vs Karolina Pliskova din sferturile de finala de la Australian Open) se va disputa miercuri, dupa ora 06:00 ora Romaniei), dupa au anuntat organizatorii competitiei de la Melbourne.

Asa am trait Halep cu Osaka in optimi la Australian Open

Simona Halep a jucat in optimi la Australian Open cu Naomi Osaka din Japonia, jucatoare de care a trecut in doua seturi. Click pentru imagini video live .

AUSTRALIAN OPEN. Simona Halep, cea mai lunga partida a carierei. Meci dramatic cu Lauren Davis

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat dramatic in optimile de finala ale turneului Australian Open, primul de Mare Slem al anului, sambata, la Melbourne,.

Australian Open: Simona Halep vs Naomi Osaka se va disputa luni, fiind ultimul meci de pe Margaret Court Arena

Organizatorii de la Australian Open au anuntat programul zilei de luni, meciul dintre Simona Halep 1 WTA) si Naomi Osaka 71 WTA) urmand sa fie ultimul meci al zilei n. r. al patrulea) de pe Margaret Court Arena.

LIVE Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open (miercuri dupa 6:00)

LIVE Halep - Pliskova in sferturi la Australian Open (miercuri dupa 6:30)

Halep se retrage de la primul turneu dupa Australian Open: Cate puncte va pierde Simona din cauza acestei decizii

Simona Halep 1 WTA) are probleme serioase la glezna pe care a sucit-o in setul doi al meciului cu Destanee Aiava 193 WTA), in turul I de la Australian Open. Daca pana acum a strans din dinti la Melbourne, dupa aceea, romanca nu vrea sa mai forteze.

Australian Open: Simona Halep castiga lejer meciul cu Naomi Osaka si merge in sferturile de finala!

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in sferturile de finala ale Australian Open dupa o victorie la pas cu Naomi Osaka 72 WTA), scor 6-3, 6-2! Romanca a stat doar 79 de minute pe teren si s-a apropiat la trei victorii de primul Grand Slam al carierei!.

actualitate, 18:30