10:45

ATP Madrid: Marius Copil, in ultimul tur al calificarilor - Victorie in trei seturi cu Nicolas Jarry

Marius Copil 79 ATP) s-a calificat in turul secund al calificarilor din cadrul turneului Masters de la Madrid, dupa ce l-a invins pe Nicolas Jarry Chile, 70 ATP), scor 6-7, 6-4, 7-62). Meciul a durat doua ore si 13 minute. continuă pe Hotnews

WTA Madrid: Irina Bara, in ultimul tur al calificarilor - Magdalena Rybarikova a abandonat dupa primul set

Irina Maria Bara 178 WTA), beneficiara unui wild-card, a acces in ultimul tur al calificarilor din cadrul turneului Premier Mandatory de la Madrid. Romanca a castigat cu 7-5 primul set al intalnirii cu Magdalena Rybarikova 72 WTA), insa jucatoarea din Slovacia a abandonat inainte de startul actului secund.

WTA Madrid: Irina Bara, eliminata in ultimul tur al calificarilor de Marta Kostyuk (16 ani)

Irina Bara 178 WTA), beneficiara unui wild-card, a fost eliminata in ultimul tur al calificarilor din cadrul turneului Premier Mandatory de la Madrid. Jucatoarea din Romania a fost invinsa de Marta Kostyuk 16 ani, 320 WTA), una dintre marile sperante ale tenisului ucrainean, scor 7-5, 3-6, 6-2, dupa un meci de o ora si 46 de minute.

in ultimul tur al calificarilor de la Madrid Open,Irina Bara a fost eliminata de o jucatoare de 16 ani

Irina Bara, acceptata in calificarile turneului de la Madrid pe baza unui wild card si singura romanca din aceasta faza a competitiei, a fost eliminata inainte de accederea pe taboul principal.

actualitate, 10:45