06:45

VIDEO Simona Halep, in semifinale la Indian Wells (6-4, 6-7(5), 6-3 cu Petra Martic) - Nici nu stiu cum am castigat, am refuzat sa pierd

Dupa un prim set in care a transmis siguranta si in care a impresionat la capitolul procentaj la serviciu 6-4), Simona Halep a intrat intr-o zona a nisipurilor miscatoare: a gresit nepermis in anumite situatii, si-a pierdut concentrarea prea usor si a redescoperit episoadele cu frustrari aratate in special in trecut. Liderul mondial a cedat in tiebreak setul al doilea, iar in decisiv a avut nevoie de o serie fantastica de cinci game-uri la rand de la 1-3 la 6-3) pentru a dobandi biletul care o duce in semifinalele de la Indian Wells pentru a treia oara in cariera). Meciul a durat doua ore si 23 de minute. continuă pe Hotnews

VIDEO Simona Halep e in semifinale la Indian Wells dupa o inclestare teribila

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Indian Wells dupa ce a trecut de Petra Martici in trei seturi, scor 6-4, 6-7, 6-3.

VIDEO Simona Halep e in sferturi la Indian Wells! Romanca, resuscitata din nou de interventia lui Darren Cahill

Simona Halep a trecut in optimile turneului de la Indian Wells de chinezoaica Qiang Wang, scor 7-5, 6-1, dupa un meci care a durat o ora si 16 minute.

LIVE VIDEO Simona Halep vs. Petra Martici, pentru un loc in semifinale. Liderul mondial se impune in primul set

Simona Halep e la un singur meci de semifinalele turneului de la Indian Wells si are nevoie de victorie in meciul cu Petra Martici, pentru a ajunge acolo.

VIDEO Ce lovitura! Simona Halep este in optimi la Indian Wells, dar punctul meciului si al zilei i-a apartinut americancei de 19 ani

Simona Halep a avut mult de furca in partida cu americanca de 19 ani, Caroline Dolehide, pe care a invins-o in trei seturi.

VIDEO Simona Halep, in sferturi la Indian Wells (7-5, 6-1 cu Qiang Wang) - Magicianul Darren Cahill

Usor iritata de multele greseli nefortate, Simona a apelat in criza de idei) la ajutorul lui Darren Cahill, in momentul in care Qiang Wang China - 55 WTA), conducea cu 5-4 in primul set. Din acel moment, lucrurile s-au schimbat exponential, australianul reusind sa potoleasca demonii din mintea liderului mondial. Halep a mai pierdut un singur game, victoria conturandu-se intr-o ora si 15 minute 7-5, 6-1). Simona este in sferturi la Indian Wells Premier Mandatory), faza a competitie unde o va intalni pe Petra Martic Croatia, 51 WTA). Se actualizeaza.

VIDEO Simona Halep - nervoasa, Darren Cahill - antrenor de clasa! Cum a reusit australianul sa schimbe totul

Simona Halep s-a calificat in sferturile de la Indian Wells abia dupa ce a reusit sa isi stapaneasca nervii si sa joace ce trebuia sa joace de la inceput.

VIDEO Simona Halep, implicata intr-o campanie alaturi de Chivu, Marica, Contra si Craioveanu

Simona Halep este implicata intr-o campanie umanitara, alaturi de cativa fosti fotbalisti de la echipa nationala.

LIVE VIDEO, ora 22.00, in direct de la Indian Wells - Simona Halep vs. Petra Martici, pentru un loc in semifinale

LIVE VIDEO, ora 20.00, in direct de la Indian Wells - Simona Halep vs Qiang Wang, pentru un loc in sferturile de finala ale turneului din California

Simona Halep joaca in aceasta seara in optimile turneului de la Indian Wells, unde o intalneste pe chinezoaica Qiang Wang.

LIVE VIDEO, in direct de la Indian Wells - Simona Halep vs. Petra Martici, pentru un loc in semifinale

actualitate, 06:45