15:45

Digi Sport: Naomi Osaka s-a speriat de Simona Halep: ce a spus intr-o conferinta de presa

Belinda Bencic a invins-o in sferturile de finala de la Madrid pe Naomi Osaka, scor 3-6, 6-2, 7-5. in urma acestui rezultat, Osaka poate pierde primul loc in clasamentul WTA in fata Simonei Halep. continuă pe Hotnews

LIVE Semifinala turneului de la Madrid Simona Halep - Belinda Bencici

Incepand cu ora 15. 30, Simona Halep incearca sa se califice in finala turneului de la Madrid. Ultimul obstacol in calea romancei este elvetianca Belinda Bencici.

LIVE Semifinala turneului de la Madrid: Set decisiv in meciul Simona Halep - Belinda Bencici

WTA Madrid: Simona Halep vs Ashleigh Barty 7-5, 7-5/ Test trecut cu bine - Simona Halep, in semifinale la Caja Magica

Simona Halep a interpretat foarte bine partitura tactica impotriva lui Ashleigh Barty, jucatoarea noastra deplasand-o pe cat posibil pe australianca si jucand-o cat mai mult pe backhand. A rezultat un meci intens, cu multe lovituri spectaculoase si cu o Simona Halep care a fost mai inspirata si mai precisa in momentele importante. A fost 7-5, 7-5 pentru numarul trei mondial, dupa o disputa care a durat o ora si 32 de minute. Halep este in semifinale la Madrid Premier Mandatory), acolo unde va da peste invingatoarea meciului dintre Naomi Osaka liderul mondial) si Belinda Bencic. Se actualizeaza.

WTA Madrid: Belinda Bencic o invinge pe Naomi Osaka si va fi adversara Simonei Halep in semifinale

Naomi Osaka a condus cu 5-3 in setul decisiv al partidei cu Belinda Bencic Elvetia, 18 WTA), insa nu a reusit sa inchida partida. Mai mult decat atat, nipona a cedat urmatoarele patru game-uri si a fost eliminata in sferturile de la Madrid 6-3, 2-6, 5-7). Bencic va fi adversara Simonei Halep in semifinalele turneului Premier Mandatory de la Caja Magica.

Belinda Bencic, urmatoarea adversara pentru Simona Halep la Madrid

Elvetianca Belinda Bencic a furnizat surpriza, joi, prin eliminarea liderei mondiale Naomi Osaka in sferturile turneului de la Madrid.

WTA Madrid: Naomi Osaka, calificare fara batai de cap in sferturi

Naomi Osaka principala favorita a intrecerii) s-a calificat, miercuri, in sferturile turneului Premier Mandatory de la Madrid, nipona trecand in doua seturi de Aliaksandra Sasnovich, scor 6-2, 6-3.

WTA Madrid: Naomi Osaka, in optimi dupa un meci de lupta cu Sorribes Tormo

Sara Sorribes Tormo Spania, 69 WTA) a luptat de la egal la egal cu Naomi Osaka pret de doua seturi, dar nu s-a mai putut ridica la nivelul liderului mondial in decisiv unul pierdut cu 6-0). Japoneza a obtinut biletul pentru optimile de la Madrid Premier Mandatory), scor 7-65), 3-6, 6-0, acolo unde va da peste Aliaksandra Sasnovich Belarus, 33 WTA).

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic 4-2

La inceptul anului, la Dubai, Belinda Bencic trecea de Simona Halep in sferturile turneului. Elvetianca are un sezon bun, insa alta ar trebui sa fie povestea unui meci care va avea loc pe zgura. in drumul spre finala de la Madrid Premier Mandatory) Simona Halep trebuie sa treaca de incomoda jucatoare din Elvetia. Halep vs Bencic este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-2, 5-6

Simona Halep, in finala la Madrid (6-2, 6-7(2), 6-0) cu Belinda Bencic - Dezlantuita in decisiv, la un meci distanta de locul 1

Daca scoatem din calcul setul al doilea unul in care a avut o evolutie oscilanta, cu multe intrebari fara raspuns), Simona Halep a aratat impotriva artagoasei Belinda Bencic ca este una dintre cele mai bune jucatoare din lume pe zgura. Decisivul a fost cireasa de pe tort, Simona impunandu-se cu 6-0. Halep s-a calificat pentru a patra oara in finala de la Madrid Premier Mandatory), iar daca va ridica sambata trofeul deasupra capului va reveni pe locul 1 in lume incepand de saptamana viitoare 6-2, 6-72), 6-0, dupa o ora si 57 de minute). Se actualizeaza.

actualitate, 15:45