18:30

Fed Cup: Cehia - Romania 1-2. Simona Halep, VICTORIE extrem de SPECTACULOASA in fata Karolinei Pliskova, iar fetele noastre sunt la un pas de calificarea in semifinale

Romania conduce Cehia cu 2-1 in Fed Cup, dupa primul meci de duminica. Simona Halep 3 WTA) a invins-o, la capatul unui meci extrem de spectaculos si epuizant, pe Karolina Pliskova 5 WTA) in trei seturi, cu. continuă pe B1

LIVE TEXT Sfeturile de finala ale Fed Cup: Cehia - Romania 1-0 Acum se joaca Katerina Siniakova - Simona Halep

In primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Mihaela Buzarnescu a fost invinsa fara drept de apel de Karolina Pliskova, scor 6-1, 6-4,.

Cand este programat duelul Simona Halep - Karolina Pliskova, meciul vedeta al partidei de Fed Cup, Cehia-Romania

Meciul Cehia Romania, din Fed Cup 2019, ne poate aduce o calificare in premiera in semifinalele Grupei Mondiale a competitiei.

Simona Halep a egalat situatia in Fed Cup, Cehia - Romania 1-1

Echipele Cehiei si Romaniei sunt la egalitate, 1-1, in sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup, dupa ce Simona Halep a invins-o pe Katerina Siniakova cu 6-4, 6-0, sambata, in Ostravar Arena din.

LIVE Sferturile de finala ale Fed Cup Cehia - Romania / Meciul 1: Karolina Pliskova - Mihaela Buzarnescu

De la ora 14. 00, Mihaela Buzarnescu 29 WTA) o intalneste pe Karolina Pliskova 5 WTA) in primul meci de simplu al intalnirii Cehia - Romania.

Halep o spulbera pe Siniakova, scor 6-4, 6-0, si Romania egaleaza Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup.

In al doilea meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Simona Halep a avut o evolutie entuziasmanta.

LIVE Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup (14:00)

Confruntarea Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup se reia, duminica, cu meciul vedeta al liderelor celor doua echipe, Karolina Pliskova si Simona Halep.

LIVE Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup

Asa am trait Karolina Pliskova - Simona Halep in Fed Cup

Confruntarea Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup s-a reluat duminica, cu meciul vedeta al liderelor celor doua echipe, Karolina Pliskova si Simona Halep.

Fed Cup: Cehia - Romania. Simona Halep a CALCAT-O in PICIOARE pe Siniakova si a egalat scorul dupa prima zi

Este din nou egalitate in meciul de Fed Cup dintre Cehia si Romania. Simona Halep 3 WTA) a invins-o, sambata, intr-o maniera categorica, pe Katerina Siniakova 44 WTA), in doua seturi, cu scorul de 6-4,.

actualitate, 18:30