01:05

Halep, prima reactie dupa ce a ajuns in semifinalele Roland Garros

Liderul WTA, Simona Halep, a declarat, miercuri, dupa calificarea in semifinalele French Open, ca toate confruntarile sale cu Angelique Kerber au fost intense si ca la meciul din sferturile Rolamd Garros la. continuă pe Antena3

Elena Udrea, prima reactie dupa ce a fost condamnata la sase ani de inchisoare

Elena Udrea a avut o prima reactie dupa ce a fost condamnata definitiv la sase ani de inchisoare in dosarul Gala Bute. Multumesc tuturor celor care ati crezut si credeti in dreptatea mea, tuturor c.

Simona Halep se califica in semifinale la Roland Garros

Inca o data Simona Halep arata o extraordinara capacitate de revenire si lidera mondial obtine calificarea in semifinalele de la Roland Garros dupa o victorie in trei seturi la Angelique Kerber.

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep revine in meci

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT Jucatoarea germana de tenis Angelique Kerber va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a reusit .

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT la Roland Garros. Halep egaleaza la seturi

Simona Halep se califica in semifinale la Roland Garros. Victorie superba in fata lui Angelique Kerber

SIMONA HALEP, anunt SOCANT despre parcursul la Roland Garros: Nu stiu daca se va intampla in acest an

Simona Halep a declarat, dupa calificarea in sferturile de la Roland Garros, ca isi doreste castigarea unui turneu de Grand Slam, insa nu este sigura ca acest lucru se va intampla in acest an.

Wim Fissette, fostul antrenor al Simonei Halep: Pentru mine, marea favorita la cstigarea Roland Garros-ului este Simona

Wim Fissette, fostul antrenor al Simonei Halep, a declarat ca, in opinia sa, jucatoarea romana este marea favorita la castigarea trofeului la Roland Garros.

Simona Halep, calificare rapida in sferturi la Roland Garros

Lidera mondiala Simona Halep n-a ramas prea mult la discutii cu Elise Mertens din Belgia si in mai putin de o ora a invins-o pe aceasta pentru un loc in sferturile de finala la Grand Slam-ul din capitala Frantei.

Simona Halep se califica in sferturi la Roland Garros. Meci fara emotii pentru romanca

Simona incepe bine meciul cu belgianca si face breakul. Halep a castigat singura partida cu Mertens, la Madrid, in turul al doilea, cu 6-0, 6-3.

Sfaturi pentru Simona Halep, inainte de sfertul de la Roland Garros

Boris Beckero vede si el favorita peSimona Halepin sferturile de finala de laRoland Garros, contra luiAngelique Kerber. Fostul numar 1 ATP e convins ca romanca poate cuceri in acest an .