23:00

Simona Halep se califica in semifinale la Roland Garros. Victorie superba in fata lui Angelique Kerber

SIMONA HALEP-ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT Jucatoarea germana de tenis Angelique Kerber va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a reusit . continuă pe Antena3

Cum a ajuns Simona Halep sa joace in salbaticie la Roland Garros. Explicatia oficiala a organizatorilor

Simona Halep a jucat partida cu Andrea Petkovici pe terenul 18 de la Roland Garros, desi, in mod normal, ca lider WTA, trebuia sa evolueze pe un teren principal.

Prima reactie a Simonei Halep dupa ce a urcat in semifinale la Roland Garros

Simona Halep a facut un meci de exceptie cu Angelique Kerber, revenind in prumul set de la 0-4 si castigandu-le pe urmatoarele doua.

Simona Halep se califica in semifinale la Roland Garros

Inca o data Simona Halep arata o extraordinara capacitate de revenire si lidera mondial obtine calificarea in semifinalele de la Roland Garros dupa o victorie in trei seturi la Angelique Kerber.

HALEP - KERBER la ROLAND GARROS. Meciul, pe Suzanne Lenglen ONLINE VIDEO STREAM

HALEP - KERBER la ROLAND GARROS. Simona Halep este vazuta drept principala favorita la cucerirea trofeuluide la Roland garros din acest an. Simona Halepeste intr-o forma absolut.

Toti romanii sunt in spatele meu! Ce a vrut sa spuna Simona Halep prin aceasta declaratie data la Roland Garros

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Roland Garros, unde va avea parte de un duel infernal cu nemtoaica Angelique Kerber.

Simona Halep se califica in sferturi la Roland Garros. Meci fara emotii pentru romanca

Simona incepe bine meciul cu belgianca si face breakul. Halep a castigat singura partida cu Mertens, la Madrid, in turul al doilea, cu 6-0, 6-3.

Simona Halep e in semifinale la Roland Garros, dupa o victorie in trei seturi cu Angelique Kerber

Simona Haleps-a calificat in semifinale la Roland Garros, dupa ce a invins-o miercuri pe Angelique Kerber locul 12 WTA) cu scorul de 6-7 2), 6-3, 6-2. Simona se va confrunta cu Garbine Muguruza,.

Cine va fi adversara Simonei Halep in sferturile de finala de la Roland Garros

Jucatoarea germana de tenis, Angelique Kerber, va fi adversara romancei Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Roland Garros, dupa ce a reusit luni, in optimi, o victorie clara i.

VIDEO Gestul care spune totul: ce a facut Simona Halep dupa meciul cu Angelique Kerber

Simona Halep a depasit rezistenta lui Angelique Kerber si s-a calificat pentru a treia oara in semifinale la Roland Garros.

Sfaturi pentru Simona Halep, inainte de sfertul de la Roland Garros

Boris Beckero vede si el favorita peSimona Halepin sferturile de finala de laRoland Garros, contra luiAngelique Kerber. Fostul numar 1 ATP e convins ca romanca poate cuceri in acest an .

actualitate, 23:00