10:00

Si tu, ILIE?! Nastase, CRITICI pentru Simona Halep

Johanna Konta a castigat in fata Simonei Halep pentru ca a riscat mai mult, a sustinut fostul mare tenismen Ilie Nastase, pentru DigiSport. in momentele importante, Konta a riscat mai. continuă pe B1

Ilie Nastase, sfat pentru Simona Halep dupa eliminarea de la Wimbledon

Interzis la Wimbledon, Ilie Nastase a vazut meciul Simonei Halep cu Johanna Konta din sferturi la televizor si la final a avut cateva sfaturi pentru jucatoarea noastra.

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. ONLINE STREAM EUROSPORT - VIDEO

SIMONA HALEP - JOHANNA KONTA LIVE de la Wimbledon. Simona Halep se infrunta cu Johanna Konta pentru un loc in semifinale la Wimbledon. Miza este uriasa pentru Halep, care in cazul unei victorii va deveni NUMARUL 1 MONIDAL. Meciul va fi transmis LIVE VIDEO pe Eurosport si ONLINE STREAM pe Eurosport player, dupa ora 17.

Simona Halep-Johanna Konta LIVE TEXT. Konta revine in primul set

Simona Halep-Johanna Konta LIVE. Romanca conduce cu 3-0 in primul set Simona Halep si Johanna Konta 26 ani, 7 WTA) sunt la egalitate, 2-2, in meciurile directe. Halep s-a impus cel mai recent, cu 6.

Simona Halep-Johanna Konta LIVE TEXT. Halep castiga primul set, tie break in setul secund

Simona Halep pierde in sferturi la Wimbledon si rateaza din nou sansa de a fi numarul 1 mondial

Sintagma atat de aproape pare sa o urmareasca obsesiv pe Simona in ultima perioada. La 1-0 la seturi, Halep a condus cu 5-4 in tiebreak, moment in care avea doua servicii. Pasivitatea produsa cel mai probabil pe un fond emotiv) si-a intrat in rol, iar Johanna Konta a intors meciul, la fel cum o mai facuse in doua randuri impotriva Simonei. In decisiv, a fost nevoie de un singur game slab de serviciu pentru ca britanica sa se califice in semifinalele de la Wimbledon 7-62), 6-75), 4-6). In doar o luna de zile, Simo a fost a fost in doua randuri la o aruncatura de bat de locul 1 WTA si la doar cateva game-uri de primul Grand Slam din cariera. Va urma o perioada grea pentru Simona, fiind important modul in care va reusi sa gestioneze aceste doua infrangeri dureroase de la Roland Garros si Wimbledon.

LIVE Text Simona Halep vs Johanna Konta (dupa ora 18:00)/ Venus a eliminat-o pe Ostapenko

Pe 10 iunie in ziua finalei de la Roland Garros), Simona Halep s-a aflat la o sigura victorie distanta de locul 1 WTA, iar la o luna de zile situatia se repeta. Miza cea mare era insa atunci titlul de Grand Slam, cel care, din pacate, a luat drumul Letoniei. Acum, de cealalta parte a fileului va fi Johanna Konta, fiica britanicilor, motiv numai bun de scos mandria de la naftalina. Meciul din sferturile de la Wimbledon va avea loc pe arena centrala, acolo unde si varul de pe tusa va tine cu Jo in disputa cu Simona. Meciul va fi in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text Simona Halep vs Johanna Konta 6-6/ Venus a eliminat-o pe Ostapenko

LIVE Text Simona Halep vs Johanna Konta 7-6(2), 6-6 (3-1)/ Venus a eliminat-o pe Ostapenko

Wimbledom, sferturi: Simona Halep vs Johanna Konta 7-6(2), 6-7(5), 4-6/ Infrangere dureroasa - Tribut platit pasivitatii in momentele importante...

Pe 10 iunie in ziua finalei de la Roland Garros), Simona Halep s-a aflat la o sigura victorie distanta de locul 1 WTA, iar la o luna de zile situatia se repeta. Miza cea mare era insa atunci titlul de Grand Slam, cel care, din pacate, a luat drumul Letoniei. Acum, de cealalta parte a fileului va fi Johanna Konta, fiica britanicilor, motiv numai bun de scos mandria de la naftalina. Meciul din sferturile de la Wimbledon va avea loc pe arena centrala, acolo unde si varul de pe tusa va tine cu Jo in disputa cu Simona. Meciul este in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza.

actualitate, 10:00