21:15

Indian Wells: Simona Halep vs Marketa Vondrousova se va disputa marti, dupa ora 21:30

Simona Halep vs Marketa Vondrousova din optimile turneului Premier Mandatory de la Indian Wells se va disputa marti, dupa ora 21:30. Disputa va fi a doua de pe Terenul 2, inainte fiind un meci de pe tabloul masculin de simplu: Kei Nishikori vs Hubert Hurkacz. continuă pe Hotnews

VIDEO Indian Wells: Cine este Marketa Vondrousova, adversara Simonei Halep din optimi: Stangace, serviciu precis la exterior, scurte multe in registrul tactic

Marketa Vondrousova 19 ani) este ultimul produs de export al scolii de tenis din Cehia. Este o sportiva cu o deplasare buna, cu un forehand cu mult topspin care deschide foarte bine terenul in cross joaca in mare parte pe backhand-ul adversarelor), ascunde incredibil scurtele apeleaza de multe ori la acest procedeu), iar zona de confort se afla undeva la aproximativ un metru in spatele liniei de fund. Un alt aspect important in economia partidei ar putea fi acela ca este prima intalnire directa, iar acomodarea cu jocul adversarei va fi foarte importanta pentru Simona. Halep vs Vondrousova va fi LiveText pe HotNews. ro.

VIDEO Indian Wells: Simona Halep, eliminata in optimi - Marketa Vondrousova, forehand-ul de stangace, topspin-ul si planul tactic al Simonei care nu a dat roade

Cel putin teoretic, Simona nu ar fi trebuit sa fie surprinsa inaintea unui meci cu o jucatoare de mana stanga care trimite forehand-ul cu mult topspin. Coordonatele s-au schimbat pentru Halep, iar reverul in cross o arma importanta) a devenit o prada usoara pentru Marketa Vondrousova. Cehoaica a profitat de slabiciunile adversarei, a preluat controlul de cate ori a putut si s-a impus in trei seturi, scor 6-2, 3-6, 6-2, dupa o ora si 40 de minute. Eliminare o face pe Simona sa piarda locul doi din ierarhia WTA, pozitie pe care in clasamentul live se afla acum Petra Kvitova.

Indian Wells: Simona Halep, duel cu Kateryna Kozlova in turul al treilea / Partida va avea loc duminica, dupa ora 21:00

Kateryna Kozlova 114 WTA/Ucraina) va fi adversara Simonei Halep din turul al treilea al turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, dupa ce a invins-o pe mai bine clasata Aliaksandra Sasnovich Belarus/34 WTA), scor 6-4, 2-6, 6-0. Meciul a durat o ora si 45 de minute.

LiveText Simona Halep vs Marketa Vondrousova (dupa ora 22:15)

Pentru a patrunde printre cele mai bune opt jucatoare de la Indian Wells calificare in sferturi), Simona Halep trebuie sa treaca de Marketa Vondrousova Cehia, 19 ani, locul 61 WTA). Cele doua sportive nu s-au mai intalnit pana acum in circuitul WTA. Partida din optimile competitiei de categorie Premier Mandatory va fi in direct pe Digisport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Marketa Vondrousova 2-4

FINAL Simona Halep vs Marketa Vondrousova 2-6, 6-3, 2-6

Simona Halep, la un pas de sferturile de finala de la Indian Wells! Cand are loc partida cu Marketa Vondrousova

Simona Halep revine pe teren la Indian Wells si va juca in aceasta seara contra cehoaicei Marketa Vondrousova, in optimile de finala.

Simona Halep, la un pas de sferturile de finala de la Indian Wells. Cand are loc partida cu Marketa Vondrousova

Halep a trecut testul maturitatii la Indian Wells: Simona e in optimi, dupa un meci destul de complicat. Cu cine va juca

Dupa o prima victorie fara mari emotii cu Strycova 50 WTA) pentru Simona Halep a urmat un duel mult mai greu decat ne-am fi asteptat cu ucraineanca Kateryna Kozlova 114 WTA).

VIDEO Indian Wells: Simona Halep vs Barbora Strycova 6-2, 6-4 / in control - Halep in turul trei la competitia californiana

Campioana in California la editia din 2015, Simona Halep si-a facut usor meciul cu incomoda Barbora Strycova datorita tacticii adoptate. Nu i-a dat prea mult timp adversarei, a fost agresiva la retur si a stat foarte bine din punct de vedere fizic picioare puternice, deplasare la nivel inalt). Dupa o ora si 26 de minute, Halep a castigat in doua seturi, scor 6-2, 6-4, si a obtinut calificarea in turul trei de la Indian Wells Premier Mandatory, anul trecut a ajuns pana in semifinale).

actualitate, 21:15