19:30

Karolina Pliskova va fi adversara Simonei Halep in sferturile de finala de la Melbourne

Jucatoarea ceha Karolina Pliskova va fi adversara Simonei Halep, liderul mondial, in sferturile de f. continuă pe România Liberă

Australian Open: Karolina Pliskova, adversara Simonei Halep in sferturile de la Melbourne

Cap de serie numarul sase, Karolina Pliskova s-a calificat, luni, in sferturile de la Australian Open, dupa ce a invins-o pe compatrioata Barbora Strycova favorita numarul 20). Pliskova va lupta pentru un loc in semifinale cu Simona Halep 1 WTA si principala favorita a intrecerii de la Antipozi).

Simona Halep 1 WTA) va juca in optimile de finala de la Australian Open cu japoneza Naomi Osaka 72 WTA), invingatoare cu 6-4, 6-2 in fata australiencei Ashleigh Barty, cap de serie numarul 18. Calificarea in optimile competitiei de la Melbourne este cea mai buna performanta in turneele de Grand Slam pentru japoneza in varsta de 20 de ani.

VIDEO Australian Open: Naomi Osaka, adversara Simonei Halep in optimi - Victorie in doua seturi cu Ashleigh Barty

Lauren Davis, adversara Simonei Halep, vorbeste la superlativ despre romanca: O admir mult

Simona Halep s-a clificat in optimi la Australian Open dupa ce a invins-o pe Lauren Davis din SUA, la capatul unui meci de 3 ore si 45 de minute.

Ce spune Karolina Pliskova, dupa ce a aflat ca va juca impotriva Simonei Halep

Karolina Pliskova Cehia, 6 WTA), fost lider mondial, a preferat sa comenteze extrem de succint inta.

Darren Cahill a vorbit despre situatia Simonei Halep si nu a fost deloc optimist. Ce se intampla cu liderul mondial WTA

In toata euforia care s-a creat dupa calificarea Simonei Halep in optimi la Australian Open, starea ei medicala a parut ca nu mai este o problema atat de mare.

Cristian Tudor Popescu, reactie bizara dupa victoria Simonei Halep la Australian Open

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu s-a declarat entuziasmat de victoria Simonei Halep la Australian Open, dupa aproape patru ore de joc. Opriti asta! E inuman!, nu m-as fi putut abtine sa strig.

VIDEO Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria cu Naomi Osaka: Turneul acesta e ca un maraton pentru mine. Nu ma asteptam sa ajung asa departe

Simona Halep a fost intervievata pe teren imediat dupa victoria cu Naomi Osaka din optimile de finala ale Australian Open.

VIDEO FOTO Cum a trait Darren Cahill meciul Simonei Halep si ce a facut antrenorul australian din cauza tensiunii partidei jucatoarei noastre

Simona Halep s-a calificat spectaculos in optimile de finala ale Australian Open, dupa un meci fabulos cum rar pot fi vazute la tenis.

Anunt de ultima ora despre starea de sanatate a Simonei Halep: Isi da toata silinta sa...

Simona Halep este accidentata si tatal ei a tinut sa vorbeasca despre ultimele informatii cu privire la starea de sanatate a fiicei sale. Cu siguranta va juca, dar este in recuperare.

actualitate, 19:30