01:05

LIVE Hermannstadt - Viitorul in sferturile Cupei Romaniei

Faza sferturilor de finala in Cupa Romaniei debuteaza, marti seara, cu duelul dintre Hermannstadt si Viitorul. Meciul e live text aici incepand cu ora 20:00. continuă pe Online Sport

Asa am trait Hermannstadt - Viitorul in sferturile Cupei Romaniei

Faza sferturilor de finala in Cupa Romaniei a debutat, marti seara, cu duelul dintre Hermannstadt si Viitorul. Meciul e live text aici incepand cu ora 20:00.

LIVE Hermannstadt - Viitorul in sferturile Cupei Romaniei (20:00)

LIVE Hermannstadt - Viitorul in sferturile Cupei Romaniei. Gazdele revin de la 0-2!

incep sferturile Cupei Romaniei: Patru meciuri se joaca pana joi. Programul TV si regulamentul competitiei

Dintre cele opt formatii ramase in cupa, una e din liga a treia, iar alta e la retrogradare in primul esalon. Craiova, detinatoarea trofeului, si Hermannstadt, finalista de anul trecut, sunt si ele in sferturi.

Viitorul abordeaza fara sase titulari meciul de Cupa cu Hermannstadt

Gheorghe Hagi se afla in fata unei finale cu FC Botosani pentru obtinerea biletelor in playoff si din acest motiv tehnicianul Viitorului a decis sa menajeze sase jucatori de baza la meciul cu Hermannstadt din sferturile Cupei Romaniei.

Brazilienii lui Hagi o califica pe Viitorul in semifinalele Cupei Romaniei

Primul sfert de finala din Cupa Romaniei a oferit un duel cu cinci goluri intre Hermannstadt si Viitorul, un duel incheiat cu victoria si calificarea constantenilor, scor 3-2.

Se pun in vanzare biletele la Final Four-ul Cupei Romaniei la handbal. Cat costa acestea

Federatia Romana de Handbal a adus la cunostinta Clubului Sportiv Municipal 2007 Focsani modalitatea prin care iubitorii handbalului isi pot procura bilete la Final Four-ul Cupei Romaniei, ce va avea loc in Sala Polivalenta din Focsani, in zilele de 9 si 10 martie.

Cupa Romniei: Hermannstadt vs FC Viitorul (20:00), primul meci din sferturi - Programul complet al partidelor si al televizarilor

Hermannstadt si Viitorul se intalnesc marti in primul meci din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, de la ora 20:00. Formatia din Sibiu a ajuns pana in finala la editia de anul trecut a competitiei si incearca sa repete performanta si in acest sezon. Partida se va desfasura la Pitesti si va fi arbitrata de Horatiu Fesnic.

Cupa Romniei: Hermannstadt vs FC Viitorul 2-3 / Echipa lui Gheorghe Hagi s-a calificat n semifinale, dupa ce a cstigat primul meci oficial dupa aproape trei luni

FC Viitorul s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa ce a invins, la Pitesti, formatia Hermannstadt, scor 3-2. Echipa lui Gheorghe Hagi a pus capat unei perioade de 652 de minute fara gol marcat si aproape trei luni fara victorie in meciurile oficiale.