14:45

LIVETEXT Simona Halep castiga clar primul set din meciul cu Elise Mertens, in optimile de finala de la Roland Garros

Simona Halep revine pe teren si o intalneste pe belgianca Elise Mertens in optimile de finala de la Roland Garros. continuă pe Adevărul

Simona Halep are datorii imense! Blocurile din Mamaia o duc la sapa de lemn pe numarul 1 WTA (FOTO)

Se pricepe la tenis, dar nu si la imobiliare. Blocurile pe care le ridica in Mamaia o saracesc pe Simona Halep. Firma de imobiliare controlata de familia Halep a acumulat datorii uriase la furnizori, potrivit.

Ca un tavalug! Simona Halep a castigat clar duelul cu Elise Mertens si va juca in sferturile de finala de la Roland Garros

Simona Halep a revenit pe teren si a intalnit-o pe belgianca Elise Mertens, in optimile de finala de la Roland Garros.

Simona Halep-Andrea Petkovic LIVE TEXT. inceput neclar pentru Halep in meciul de la Roland Garros

Simona Halep joaca cu Andrea Petkovic pentru calificarea in optimi la Roland Garros. Romanca este condusa cu 0-2 in primul set. Halep are 6-1 in meciurile directe cu Petkovic 30 ani, 107 WTA), germanca.

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terneul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0/ Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terenul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0 / Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep o elimina pe Andrea Petkovic si ajunge in optimi la Roland Garros

Un meci pe care Simona Halep l-a castigat in doua seturi, cu 7-5, 6-0, dar care s-a jucat practic doar in primul set.

LIVETEXT, ora 12.00 Simona Halep vs Elise Mertens pentru un loc in sferturile de finala de la Roland Garros

LIVE Text Simona Halep vs Elise Mertens 6-2, 4-0

Prima partida a zilei de pe arena Philippe-Chatrier le aduce fata in fata pe Simona Halep 1 WTA) si Elise Mertens 16 WTA), cele doua jucatoare luptandu-se pentru un loc in sferturile de finala de la Roland Garros. Meciul va fi transmis in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

actualitate, 14:45