10:15

Petra Kvitova a fost eliminata in optimile turneului de la Dubai: Simona Halep ar putea reveni pe locul 3WTA

Petra Kvitova 3 WTA), a doua favorita a turneului Premier 5 de la Dubai, a fost eliminata, miercuri, in turul trei al competitiei, relateaza Mediafax. Jucatoarea ceha a fost invinsa cu scorul de 6-3, 4-6, 6-3,. continuă pe B1

HCM Roman a fost eliminata in optimile Cupei Cupelor la handbal feminin

Echipa de handbal feminin HCM Roman a fost eliminata, in optimile Cupei Cupelor, de formatia daneza FC Midtjylland.

Simona Halep scapa de Petra Kvitova la Dubai

Cehoaica Petra Kvitova a fost eliminata, miercuri, in optimile de finala la Dubai Open, astfel ca Simona Halep are o sansa mare de a reveni pe locul 3 in clasamentul mondial.

Tenis Dubai: Venus Williams a fost eliminata in turul al treilea

Turneul de la Dubai a mai ramas fara o jucatoare de top, dupa ce Venus Williams, cap de serie numarul 8, a fost eliminata, in turul al treilea, de Lucie Safarova, a 11-a favorita.

Tenis Dubai: Simona a eliminat-o pe Hantuchova, scor 6-2, 6-0. Miercuri o va intalni pe Pironkova

Simona Halep, cap de serie numarul 1, o intalneste, de la ora 18. 30, pe Daniela Hantuchova 47 WTA, Slovacia), in turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Dubai.

WTA Dubai: Simona Halep va juca marti, in ultimul meci al zilei

Simona Halep, cap de serie numarul unu, va juca marti, in turul doi al turneului WTA de la Dubai, dupa cum au informat organizatorii competitiei. Halep va evolua in jurul orei 19:00 ora Romaniei), meciul Simonei fiind ultimul al zilei.

Ce se joaca saptamana aceasta in tenis: Ne mutam cu atentia pe Dubai (Simona, favorita 1) si pe Rio (Irina Begu, favorita 2)

Campionii saptamanii trecute au fost Wawrinka, Nishikori, Cuevas, Petkovic si Hantuchova. Saptamana aceasta ne mutam in Dubai, Rio, Marseille si Delray Beach.

actualitate, 10:15