22:45

Roland Garros: Dominic Thiem, victorie categorica in fata lui Karen Khachanov / Austriacul, in semifinale

Dominic Thiem 4 ATP), unul dintre cei mai buni jucatori pe zgura, s-a calificat in semifinalele Grand Slam-ului parizian. Austriacul a trecut fara probleme de Karen Khachanov 11 ATP, favorit nr. 10), scor 6-2, 6-4, 6-2, dupa o ora si 47 de minute. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Dominic Thiem si Alexander Zverev s-au calificat in sferturi; Monfils si Fognini parasesc competitia

Dominic Thiem, finalist anul trecut si favorit nr. 4, s-a calificat in sferturile competitiei de la Roland Garros, dupa ce l-a invins pe spectaculosul Gael Monfils cap de serie nr. 14), scor 6-4, 6-4, 6-2. Mai departe s-a calificat si Alexander Zverev 5), dupa o victorie in fata lui Fabio Fognini 9). Se actualizeaza.

Johanna Konta 26 WTA) este prima semifinalista a turneului de la Roland Garros, britanica reusind sa o invinga pe americanca Sloane Stephens 7 WTA), finalista la editia de anul trecut a Grand Slam-ului de la Paris. Konta s-a impus cu 6-1, 6-4, dupa o ora si 10 minute.

VIDEO Roland Garros: Johanna Konta, prima semifinalista - Victorie categorica in fata americancei Sloane Stephens, finalista de anul trecut

Roland Garros: Rafael Nadal, in semifinale - Campionul en-titre nu i-a dat nicio sansa lui Kei Nishikori (scor 6-1, 6-1, 6-3)

Rafael Nadal 2 ATP) continua cursa de aparare a trofeului de la Roland Garros cu o victorie lejera in fata lui Kei Nishikori 7 ATP), scor 6-1, 6-1, 6-3. Spaniolul s-a impus dupa o ora si 51 de minute, obtinand calificarea in semifinalele Grand Slam-ului de la Paris pentru a 12-a oara in cariera.

VIDEO Roland Garros: Rafael Nadal, in semifinale pentru a 12-a oara - Campionul en-titre nu i-a dat nicio sansa lui Kei Nishikori

Digi Sport: Moment de necrezut la Roland Garros, dupa ce Madison Keys i-a aruncat prosopul unui copil din tribune

Madison Keys s-a calificat ieri in sferturile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie facila in fata Katerinei Siniakova, 6-2, 6-4. Un moment uluitor s-a petrecut la finalul partidei de pe Suzanne Lenglen. Sportiva din SUA i-a aruncat prosopul unui copil din tribune, insa un barbat, prezent si el in primul rand, l-a smuls, pur si simplu, si a plecat cu el. Madison Keys a ramas, efectiv, fara replica si a parut ca nu intelege ce se petrece.

Digi Sport: Gest incalificabil la Roland Garros!. Ce s-a intamplat, dupa ce Madison Keys i-a aruncat prosopul unui copil din tribune

Djokovici - Thiem, a doua semifinala masculina la Roland Garros. Calificari fara emotii pentru cei doi favoriti

Liderul clasamentului mondial, Novak Djokovici, si austriacul Dominic Theim, locul 4 ATP, s-au calificat in semifinale la Roland Garros, unde vor fi adversari.

Roland Garros: Programul zilei de miercuri - Simona Halep si Amanda Anisimova se lupta pentru un loc in semifinale

Pentru a ajunge in semifinale la Roland Garros, Simona Halep 3 WTA) trebuie sa treaca de obstacolul Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA). Jucatoarea americana de origine rusa nu a pierdut niciun set la actuala editie a competitiei de la Paris. Confruntarea va fi prima a zilei pe arena Philippe Chatrier si va incepe la ora 15:00 ora Romaniei). Tot miercuri vor mai evolua la Roland Garros jucatori precum Novak Djokovic, Ashleigh Barty sau Dominic Thiem.

Digi Sport: Reactia lui Roger Federer cand a aflat de gestul urat facut de Serena Williams, la Roland Garros

Roger Federer, invingator la Roland Garros in 2009 si lider absolut in privinta turneelor de Grand Slam castigate, a luat atitudine in legatura cu incidentul in urma caruia Dominic Thiem si-a iesit din fire. Serena Williams l-a fortat pe austriac sa isi intrerupa conferinta de presa, nedorind sa mai astepte.

actualitate, 22:45