01:05

Serena Williams a spulberat-o pe tanara Amanda Anisimova

Fosta lidera mondiala Serena Williams continua startul bun de sezon la turneul de la Auckland. continuă pe Online Sport

VIDEO Serena Williams, dominanta la Auckland Caroline Wozniacki, invinsa in semifinale de Jessica Pegula

Serena Williams 10 WTA, 38 ani) nu i-a oferit sanse Amandei Anisimova 25 WTA, 18 ani), s-a impus cu 6-1, 6-1, si s-a calificat in finala turneului de la Auckland. in ultimul act, ea o va intalni pe Jessica Pegula, care a trecut de Caroline Wozniacki.

VIDEO WTA Auckland: Amanda Anisimova, in sferturi; Petra Martic si Caroline Garcia, eliminate (Rezultatele zilei)

Amanda Anisimova 25 WTA), favorita numarul trei, a trecut fara emotii de rusoaica Daria Kasatkina 70 WTA), obtinand calificarea in sferturile turneului International de la Auckland. Petra Martic cap de serie 2) a parasit competitia, fiind invinsa de Alize Cornet. Nici Caroline Garcia 8) nu a reusit sa treaca de optimi, parcursul sau fiind oprit de Eugenie Bouchard.

VIDEO Serena Williams, in semifinale la Auckland

Serena Williams 10 WTA) a avut nevoie de o ora si 29 de minute pentru a trece de Laura Siegemund 73 WTA), rezultat in urma caruia a obtinut calificarea in semifinalele turneului de la Auckland.

VIDEO Serena Williams, in sferturi dupa un meci de mare lupta cu Christina McHale

Serena Williams 10 WTA) a facut pasul spre sferturile turneului WTA de la Auckland dupa ce a castigat meciul jucat impotriva compatrioatei Christina McHale 86 WTA). A fost nevoie de o partida de doua ore si doua minute pentru ca Serena sa se impuna, scor 3-6, 6-2, 6-3.

VIDEO WTA Auckland: Serena Williams si Caroline Wozniacki, in semifinalele probei de dublu

Serena Williams si Caroline Wozniacki s-au calificat lejer in semifinalele probei de dublu din cadrul turneului International de la Auckland.