10:01

Simona Halep, dupa ce a invins-o pe Belinda Bencic: Nu sunt inca suta la suta, dar sunt tot mai bine

Simona Halep, locul 3 WTA, care s-a calificat a patra oara in finala turneului de categorie Premier Mandatory de la Madrid, a declarat ca este extrem de motivata de fiecare data cand joaca la turneul spaniol, subliniind ca desi nu este inca la potential maxim, pe zi ce trece se simte tot mai bine. continuă pe Hotnews

Simona Halep, dupa victoria cu Johanna Konta: Nu sunt inca la 100%, dar ma simt bine. Am stiut ce trebuie sa fac impotriva ei

Simona Halep s-a calificat marti in optimile turneului Premier Mandatory de la Madrid, dupa o victorie in doua seturi, scor 7-5, 6-1, in fata jucatoarei Johanna Konta 41 WTA). Nu sunt inca la 100%, dar ma simt bine. Am stiut ce trebuie sa fac impotriva ei. incerc sa fiu calma, increzatoare, a precizat numarul trei mondial.

Simona Halep, dupa victoria cu Ashleigh Barty: inca iau antibiotice, nu e usor sa joc. E un turneu special pentru mine

Racita inainte de startul turneului de la Madrid, Simona Halep a precizat la finalul victoriei cu Ashleigh Barty 7-5, 7-5) ca nu ii este usor sa joace tinand cont de faptul ca inca ia antibiotice. Dupa succesul cu australianca si calificarea in semifinalele de la Madrid, Simona va reveni pe locul doi in clasamentul WTA de saptamana viitoare.

Simona Halep, optimista inaintea partidei cu Belinda Bencici: Sunt foarte increzatoare

Simona Halep a vorbit despre duelul de astazi, de la ora 15. 30, din semifinalele turneului de la Madrid, cand o va intalni pe Belinda Bencici, 18 TWA.

Simona Halep, dupa 6-0, 6-0, cu Victoria Kuzmova: Am dominat meciul, am simtit mingea, fiecare lovitura, sunt multumita

Simona Halep si-a facut usor meciul cu Viktoria Kuzmova, o sportiva care nu si-a putut pune in evidenta loviturile in forta contra numarului trei mondial. Halep a reusit un meci aproape de perfectiune, victoria venind dupa 45 de minute 6-0, 6-0). Am dominat meciul, am simtit mingea, fiecare lovitura, sunt multumita, a precizat Halep.

Simona Halep, dupa 6-0, 6-0, cu Viktoria Kuzmova: Am dominat meciul, am simtit mingea, fiecare lovitura, sunt multumita

SIMONA HALEP-BELINDE BENCIC ONLINE STREAM LIVE VIDEO MADRID. Sansa uriasa pentru Simona

SIMONA HALEP-BELINDE BENCIC ONLINE STREAM LIVE VIDEO MADRID Jucatoarea elvetiana de tenis Belinda Bencic va fi adversara Simonei Halep in semifinalele turneului de la Madrid WTA), dotat cu premii totale in valoare .

Simona Halep, in finala turneului de la Madrid, dupa un meci extrem de spectaculos cu elvetianca Belinda Bencic. Romanca are sansa de a redeveni lider mondial

Simona Halep 3 WTA) s-a calificat, vineri, in finala turneului de la Madrid, dupa ce a trecut de Belinda Bencic 18 WTA). Romanca a invins-o, in semifinale, pe elvetianca in trei seturi, cu scorul de 6-2,.

Simona Halep, in finala la Madrid (6-2, 6-7(2), 6-0) cu Belinda Bencic - Dezlantuita in decisiv, la un meci distanta de locul 1

Daca scoatem din calcul setul al doilea unul in care a avut o evolutie oscilanta, cu multe intrebari fara raspuns), Simona Halep a aratat impotriva artagoasei Belinda Bencic ca este una dintre cele mai bune jucatoare din lume pe zgura. Decisivul a fost cireasa de pe tort, Simona impunandu-se cu 6-0. Halep s-a calificat pentru a patra oara in finala de la Madrid Premier Mandatory), iar daca va ridica sambata trofeul deasupra capului va reveni pe locul 1 in lume incepand de saptamana viitoare 6-2, 6-72), 6-0, dupa o ora si 57 de minute). Se actualizeaza.

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic 4-2

La inceptul anului, la Dubai, Belinda Bencic trecea de Simona Halep in sferturile turneului. Elvetianca are un sezon bun, insa alta ar trebui sa fie povestea unui meci care va avea loc pe zgura. in drumul spre finala de la Madrid Premier Mandatory) Simona Halep trebuie sa treaca de incomoda jucatoare din Elvetia. Halep vs Bencic este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-2, 5-6

actualitate, 10:01