14:00

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Ce veste a primit de la WTA

Playtech Playtech,

Simona Halep, tot mai aproape de obiectivul pentru 2022. Fostul lider mondial a debutat in forta in noul sezon. Romanca s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, fiind la un pas de prima finala a acestui an. in 2021, Halep nu a castigat nicio competitie, coborand pana pe locul 20 mondial. Pentru acest . continuă pe Playtech

Nationala Romaniei, tot mai aproape de a avea selectioner. Are cereri rezonabile

Nationala Romaniei, tot mai aproape de a avea selectioner. Odiseea numirii inlocuitorului lui Mirel Radoi pe banca tehnica a tricolorilor pare sa se apropie de final. Dupa ce mai multi tehnicieni au fost abordati, fara succces, sefii FRF sunt pe cale sa bata palma cu un fost international roman legendar, care a mai fost selectionerul .

WTA Melbourne: Simona Halep, in semifinale cu mari emotii - Monologul reprosurilor

Simona Halep a doua favorita a competitiei) a facut pasul spre semifinalele de la WTA Melbourne Summer Set 1 dupa o victorie epuizanta contra jucatoarei Viktorija Golubic 43 WTA). Sportiva noastra a avut 1-0 la seturi si a servit pentru meci la 5-4, dar si-a pierdut luciditatea, a intrat intr-o zona gri a reprosurilor de tot felul si a fost nevoie de un decisiv de mare lupta pentru a obtine calificarea 6-2, 5-7, 6-4, dupa doua ore si 35 de minute).

Simona Halep, dupa prima victorie din 2022: Ma bucur ca acum sunt sanatoasa si sunt gata de urmatorul meci, ma simt bine pe teren

Simona Halep s-a bucurat de o victorie la primul meci din 2022. Halep a castigat primul meci din 2022, cu australianca Destanee Aiava, locul 316 mondial. in timpul meciului, Halep s-a impus in minimum de .

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Viktorija Golubic din sferturile de finala de la Australian Open 2022

Simona Halep a avut, pana acum, un parcurs excelent la Australian Open 2022. Jucatoarea noastra a ajuns deja in sferturile de finala ale competitiei de la Antipozi. Ea va juca in aceasta faza a turneului .

Simona Halep, victorie fara emotii in primul meci din 2022. Fostul lider mondial va da peste Gabriela Ruse, adversara cu care a reusit lovitura anului 2021 in tenisul feminin

Simona Halep a trecut fara emotii de prima adversara pe care a avut-o la simplu in 2022, australianca Destanee Aiava, locul 316 mondial. A 20-a tenismena a lumii s-a impus in minimum de seturi, scor .

Simona Halep si-a aflat prima adversara la simplu in 2022. Drumul catre Australian Open, primul Grand Slam al anului, incepe la Melbourne Summert Set 1

Simona Halep si-a aflat prima adversara pe care o va intalni in 2022 in circuitul de simplu. in runda inaugurala de la Melbourne Summer Set 1, unul dintre turneele care prefateaza Australian Open, fostul lider .

Cand se joaca si cine transmite la TV meciul Simona Halep Gabriela Ruse in optimile de finala de la Australian Open 2022

Simona Halep locul 20 WTA) si Gabriela Ruse 87 WTA) se vor infrunta in optimile de finala ale turneului Melbourne Summer Set 1. Meciul va fi transmis in Romania de Digi Sport 2, in noaptea .

Simona Halep, debut in forta in noul sezon. Cu cine va juca in turul 2, dupa ce a invins-o pe australianca Destanee Aiava VIDEO

Simona Halep, debut in forta in noul sezon. Numarul 20 mondial a castigat primul meci la simplu jucat in 2022. Romanca s-a impus, miercuri, in fata australiencei Destanee Aiava 21 de ani, 316 WTA), scor 6-4, 6-2, in turul inaugural de la Melbourne Summer Set 1. in runda urmatoare, Simona Halep o va intalni pe .

Simona Halep va debuta miercuri la WTA Melbourne - Ora de start a partidei cu Destanee Aiava

Organizatorii de la WTA Melbourne Summer Set 1 au anuntat programul zilei de miercuri, iar Simona Halep va debuta in sezonul 2022 pe Rod Laver Arena.

Simona Halep, in semifinalele turneului Melbourne Summer Set 1, dupa un meci dramatic cu Viktorija Golubic. Cu cine va juca in runda urmatoare

Simona Halep, locul 20 WTA si cap de serie numarul 2, s-a calificat in semifinalele turneului Melbourne Summer Set, dupa ce a invins-o, vineri, cu scorul de 6-2, 5-7, 6-4, pe elvetianca Viktorija Golubic, locul 43 WTA. Halep a fost aproape sa piarda un meci pe care l-a avut in mana, conducand cu 6-2, 4-2.