23:00

Simona Halep explica diferenta intre un meci de Fed Cup si unul de WTA. Ce simte atunci cand joaca pentru Romania

Simona Halep a adus ambele puncte la simplu pentru Romania, in meciul de Fed Cup, cu Cehia, dupa ce a trecut de Katerina Siniakova si Karolina Pliskova. continuă pe Adevărul

Simona Halep a egalat situatia in Fed Cup, Cehia - Romania 1-1

Echipele Cehiei si Romaniei sunt la egalitate, 1-1, in sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup, dupa ce Simona Halep a invins-o pe Katerina Siniakova cu 6-4, 6-0, sambata, in Ostravar Arena din.

Fed Cup, ziua decisiva! Simona Halep si Karolina Pliskova se intalnesc in primul meci al zilei

Astazi la Ostrava, Romania incearca sa treaca de reprezentativa Cehiei si sa se califice in semifinalele Fed Cup. Simona Halep si Mihaela Buzarnescu vor da piept cu Karline Pliskova, respectiv Katerina Siniakova.

Fed Cup, ziua decisiva! Simona Halep o conduce cu 1-0 la seturi pe Karolina Pliskova

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep (16:00)

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup se vor duela Katerina Siniakova si Simona Halep.

Halep trece de Pliskova dupa un meci de cinci stele si Romania conduce Cehia cu 2-1

Astazi la Ostrava, Romania incearca sa treaca de reprezentativa Cehiei si sa se califice in semifinalele Fed Cup. in primul meci al zilei, dupa un meci fantastic, Simona Halep a trecut de prima racheta a Cehiei, scor 6-4, 5-7, 6-4 si a adus Romania in avantaj.

Halep, dupa victoria cu Siniakova din Fed Cup: Am jucat ceea ce a trebuit Ce spune depre fanii romani din tribune

Simona Halep a declarat ca a jucat ceea ce a trebuit in partida din FedCup cu Katerina Siniakova, pe care a invins-o, sambata, cu 6-4, 6-0 in a doua partida a intalnirii dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale a Cupei Federatiei.

Romania a pierdut primul meci din Fed Cup. Buzarnescu, invinsa fara drept de apel de Pliskova

Mihaela Buzarnescu, locul 29 WTA, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 6-1, 6-4, de Karolina Plsikova, locul 5 WTA, in primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei.

LIVE Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

Asa am trait Fed Cup: Katerina Siniakova - Simona Halep

In al doilea meci de simplu programat, sambata, in cadrul confruntarii Cehia - Romania din sferturile Grupei Mondiale in Fed Cup s-au infruntat Katerina Siniakova si Simona Halep.

Fed Cup: Cehia - Romania 1-2. Simona Halep, VICTORIE extrem de SPECTACULOASA in fata Karolinei Pliskova, iar fetele noastre sunt la un pas de calificarea in semifinale

Romania conduce Cehia cu 2-1 in Fed Cup, dupa primul meci de duminica. Simona Halep 3 WTA) a invins-o, la capatul unui meci extrem de spectaculos si epuizant, pe Karolina Pliskova 5 WTA) in trei seturi, cu.

actualitate, 23:00