12:15

Simona Halep s-a intors acasa: Am fost trista. Ce spune despre turneul de la Bucuresti la care romanii vor sa o vada

Simona Halep, fata de aur a tenisului romanesc, a revenit acasa dupa semifinala pierduta la Wimbledon, in fata canadiencei Eugenie Bouchard. continuă pe Adevărul

Simona Halep: Mi-am scrantit glezna si apoi a fost dificil sa continui. In acel moment, am simtit o mare durere

Simona Halep a declarat, dupa meciul pierdut cu Eugenie Bouchard, ca si-a scrantit glezna la inceputul primului set si i-a fost dificil sa continue, dar a declarat ca nu poate sa fie trista pentru parcursul de la Wimbledon, unde a obtinut cel mai bun rezultat din cariera sa.

Accidentata si dezavantajata, Simona Halep iese de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi in semifinale la Wimbledon. Ea a avut ghinion in primul set cand si-a luxat glezna, iar de acolo nu a mai jucat la capacitate maxima. Chiar si asa replica ei a fost puternica, dar arbitrul de scaun a intervenit in doua momente cheie, cand romanca putea scoate capul in fata lui Eugenie Bouchrad ramane valabil ce am scris despre Halep si Senna). A fost o marasvie totala sa furi un jucator accidentat. Dar e si partea buna: insemna ca le-a fost frica rau de tot ca nu ajunge domnisorica in finala. Halep a salvat si cinci mingi de meci, a avut si o minge de break atunci cand Bouchard servea pentru set, dar pana la urma adversara si-a facut serva si a inchis meciul. Canadianca era de batut, dar a fost prea mult pentru Halep, si accidentata si furata. Drumul spre primul titlu de Mare Slem e greu, dar va veni. Si cu mai mult de atat.

Accidentata si furata, Simona Halep iese de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi in semifinale la Wimbledon. Ea a avut ghinion in primul set cand si-a luxat glezna, iar de acolo nu a mai jucat la capacitate maxima. Chiar si asa replica ei era puternica, dar arbitrul de scaun a intervenit in doua momente cheie, cand romanca putea scoate capul in fata lui Eugenie Bouchrad ramane valabil ce am scris despre Halep si Senna). Halep a salvat si sase mingi de meci, a avut si o minge de break, dar pana la urma adversara si-a facut serva si a inchis meciul. Canadianca era de batut, dar a fost prea mult pentru Halep, si accidentata si furata.

Simona Halep a fost eliminata de Eugenie Bouchard in semifinalele de la Wimbledon

Simona Halep a fost eliminata joi din semifinalele de la Wimbledon de canadianca Eugenie Bouchard, locul 13 WTA, cu scorul 7-6, 6-2. Simona Halep s-a calificat in semifinale dupa ce a invins-o in sferturi pe.

Simona Halep: Nu a fost deloc un meci usor, desi asa a parut

Simona Halep a impresionat inca o data lumea tenisului dupa ce a reusit sa se califice in semifinalele de la Wimbledon. Favorita numarul trei, Halep a avut nevoie de doar 57 de minute pentru a o invinge pe Sabine Liskicki 6-4, 6-0). Nu a fost deloc un meci usor, desi asa a parut, a precizat Halep la putin timp dupa incheierea partidei.

Simona Halep: A fost dificil sa continui dupa accidentare. Nu aveam cum sa castig acest meci

Jucatoarea de tenis Simona Halep, cap de serie numarul 3 si locul 3 WTA, a declarat, joi, dupa ce a ratat calificarea in finala de la Wimbledon, ca a fost dificil sa continue meciul cu Eugenie Bouchard dupa ce.

Simona Halep, dupa eliminarea de la Wimbledon: A fost dificil sa continui dupa accidentare

Simona Halep, cap de serie numarul 3 si locul 3 WTA, a declarat, joi, dupa ce a ratat calificarea in finala de la Wimbledon, ca a fost dificil sa continue meciul cu Eugenie Bouchard dupa ce s-a accidentat la.

Simona Halep, la revenirea in tara: Imi doresc sa ajung numarul 1, nu stiu daca se va intampla, dar imi doresc foarte mult

Simona Halep a revenit vineri in tara, dupa participarea la turneul de Grand Slam de la Wimbledon a fost eliminata de Eugenie Bouchard in semifinale). Imi doresc sa ajung numarul 1, nu stiu daca se va intampla, dar imi doresc sa ajung, a precizat Halep pe Aeroportul Henri Coanda.

Simona Halep, cap de serie nr. 3, a ratat joi calificarea istorica in finala turneului de mare slem de la Wimbledon, fiind invinsa in doua seturi de canadianca Eugenie Bouchard cap de serie 13), scor 7-65) 6-2. Halep a suferit o accidentare in debutul primului set si i-au fost bandajate calcaiul si glezna de la piciorul stang. Partida a avut o intensitate foarte ridicata, ambele sportive aratand un joc extrem de agresiv.

VIDEO Wimbledon Simona Halep rateaza calificarea in finala, intr-un meci dramatic / Eugenie Bouchard se impune 7-6(5) 6-2

actualitate, 12:15