12:30

Surpriza de proportii la Australian Open. Principala favorita Ashleigh Barty a fost eliminata!

Lidera mondiala si principala favorita la castigarea Australian Open a parasit competitia in faza sferturilor de finala. continuă pe Online Sport

VIDEO Surpriza mare: Ashleigh Barty, eliminata in sferturi de la Australian Open

Ashleigh Barty, marea favorita la castigarea Australian Open, a parasit turneul de la Melbourne in sferturi.

VIDEO Surpriza la Australian Open: Elina Svitolina, eliminata de locul 61 WTA

Elina Svitolina a parasit surprinzator Grand Slam-ul de la Melbourne in optimi, favorita numarul cinci fiind eliminata de locul 61 din ierarhia mondiala.

Ashleigh Barty, calificare en-fanfare: Ce dueluri vom avea in sferturile de la Australian Open

Ashleigh Barty nu a lasat nimic la voia intamplarii, lidera mondiala etaland un tenis de un inalt nivel in meciul din optimi cu Shelby Rogers 57 WTA). Calificarea a venit firesc, fara emotii, iar Ash a completat tabloul sferturilor de la Australian Open.

Reactia Simonei Halep dupa eliminarea de la Australian Open

Vedeti mai jos ce a declarat Simona Halep dupa ce a fost eliminata in sferturile Australian Open de Serena Williams, a 10-a favorita.

Fiica unui miliardar american a ajuns in sferturi la Australian Open: Este surpriza turneului

Jessica Pegula, jucatoarea calificata in mod surprinzator in sferturile de finala ale Australian Open, este fiica miliardarului Terry Pegula, cu afaceri in domeniul imobiliar si al extractiei gazelor naturale, informeaza lequipe. fr.

Cu cine risca sa se dueleze Simona Halep la Australian Open. E vestea diminetii

Fanii Simonei Halep au aflat cu cine ar putea sa se dueleze campioana noastra la Australian Open? Cine ar putea sa-i fie rivala in teren in sferturile competitiei mult asteptate? Sferturi Australian Open: cu cine risca sa intre Simona Halep in teren? Simona Halep si Serena Williams s-au calificat in sferturi la Australian Open, iar .

Ion Tiriac, umilit dupa esecul Simonei Halep de la Australian Open. in ce hal a fost jignit

Simona Halep s-a oprit in sferturile de finala de la Australian Open. A pierdut 3-6, 3-6 in fata Serenei Williams. Sotul jucatoarei din SUA a comentat verdictul duelului, aducandu-l in discutie pe Ion Tiriac. Sotul Serenei Williams, atac la Ion Tiriac dupa esecul Simonei Halep de la Australian Open in urma cu cateva saptamani, Tiriac .

Simona Halep in pericol sa piarda locul doi dupa Australian Open

Infrangerea suferita in sferturi la Australian Open poate avea urmari pentru Simona Halep in clasamentul WTA.

Final de drum pentru Simona Halep la Australian Open. Serena Williams pur si simplu a fost mai buna!

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala la Australian Open de fosta campioana Serena Williams dupa un meci de doua seturi 6-3, 6-3) intins pe o ora si 21 de minute. Halep n-a facut un meci rau, dar Serena a jucat aproape de perfectiune. Dupa un prim set pierdut la diferenta de un break, Halep a avut 2-0 si 3-1 in setul al doilea, cand insa n-a reusit desprinderea si a cedat apoi cinci jocuri la rand, ceea ce nu se intampla prea des.

Asa am trait Simona Halep - Serena Williams in sferturi la Australian Open

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Simona Halep-Serena Williams din sferturile de finala ale Australian Open.

actualitate, 12:30