16:00

VIDEO Cupa Angliei: Manchester United, ultima echipa calificata in sferturi Super executie a lui Shaw

Manchester United a intregit tabloul sferturilor din Cupa Angliei, dupa ce a trecut la scor de neprezentare 3-0) de Derby County, pe Pride Park. continuă pe Hotnews

VIDEO Cupa Angliei: Manchester City si Licester, in sferturi; Tottenham, eliminata de Nowich la penaltiuri

Manchester City si Leicester au obtinut victorii la limita in meciurile cu Sheffield Wednesday Championship), respectiv Birmingham si s-au calificat in sferturile Cupei Angliei. in schimb, Tottenham a fost eliminata de Norwich, ultima clasata din Premier League, dupa loviturile de departajare.

VIDEO Cupa Angliei: Manchester City si Leicester, in sferturi; Tottenham, eliminata de Norwich la penaltiuri

VIDEO Cupa Angliei: Arsenal, prima echipa calificata in sferturi

Arsenal a obtinut calificarea in sferturile Cupei Angliei, dupa ce a invins-o, scor 2-0, pe Portsmouth, singura echipa din liga a treia prezenta in optimile competitiei. Partida a avut loc pe Fratton Park Portsmouth).

Liverpool, eliminata din Cupa Angliei - Explicatiile lui Jurgen Klopp dupa esecul cu Chelsea

Liverpool are trei infrangeri in ultimele patru partide disputate, iar ultimul esec i-a adus eliminarea din Cupa Angliei 0-2 cu Chelsea, in optimi). Jurgen Klopp a recunoscut ca formatia a facut multe greseli pe Stamford Bridge, dar nu se ingrijoreaza. Am apreciat reactia echipei, a spus tehnicianul german.

Pariati pe Chelsea - Liverpool in Cupa Angliei

Meciul zilei in fotbalul european le aduce fata in fata pe Chelsea si Liverpool in cea mai veche competitie din lume, Cupa Angliei. Cine castiga merge in sferturi! .

Scene uluitoare dupa eliminarea lui Tottenham din Cupa Angliei. Eric Dier a sarit in tribune sa se bata cu un fan, dupa esecul lui Spurs cu ultima clasata (VIDEO)

Tottenham a pierdut partida cu Norwich din optimile Cupei Angliei in urma loviturilor de departajare, dar chiar si asa cel mai important eveniment al meciului pare sa fi fost altul. Eric Dier de la Spurs a fost.

Cupa Romaniei: Sepsi Sfantu Gheorghe, a doua echipa calificata in semifinale (1-0 vs Petrolul Ploiesti)

Sepsi Sfantu Gheorghe s-a impus, miercuri, cu scorul de 1-0, in fata formatiei Petrolul Ploiesti. in urma acestui rezultat, echipa antrenata de Leo Grozavu s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei.

VIDEO Cupa Frantei: PSG, in finala dupa o victorie clara cu Lyon - Mbappe a marcat de trei ori

PSG a fost condusa cu 1-0 de Olympique Lyon, dar echipa lui Thomas Tuchel s-a dezlantuit apoi si s-a impus cu 5-1. Mbappe a fost omul meciului de pe Parc Olympique Lyonnais, atacantul de 21 de ani marcand trei goluri.

VIDEO Cupa Germaniei: Bayern, victorie la limita cu Schalke; FC Saarbrucken, surpriza serii

Bayern Munchen a trecut la limita de Schalke, scor 1-0, pe Veltins Arena, obtinand calificarea in semifinalele Cupei Germaniei. in celalalt sfert de finala al serii, FC Saarbrucken, echipa din Liga a patra a Germaniei Regionalliga Sudwest) a reusit surpriza si a eliminat-o pe Fortuna Dusseldorf la loviturile de departajare.

actualitate, 16:00