07:15

Wimbledon: Roger Federer, in semifinale dupa ce a pierdut primul set cu Kei Nishikori Elvetianul, 100 de victorii la All England Club

Roger Federer a avut parte de un inceput dificil de meci in fata lui Kei Nishikori. Niponul s-a impus cu 6-4 in primul act, insa elvetianul a intors rezultatul, a castigat urmatoarele seturi 6-1, 6-4, 6-4), si s-a calificat in semifinalele de la Wimbledon, unde il va intalni, pentru a 40-a oara in cariera, pe Rafael Nadal. Fedex a devenit primul jucator care inregistreaza 100 de victorii la acelasi turneu de Grand Slam. continuă pe Hotnews

Wimbledon: Roger Federer rescrie istoria tenisului

Tenismanul elvetian Roger Federer a obtinut cea de-a 350-a sa victorie intr-un turneu de Mare Slem, .

Wimbledon (m): Roger Federer, victorie rapida in fata lui Matteo Berrettini Rezultatele zilei si programul sferturilor

Roger Federer, al doilea favorit al competitiei de la All England Club, s-a calificat in sferturile de finala, dupa o victorie rapida in fata italianului Matteo Berrettini 20 ATP, favorit 17), scor 6-1, 6-2, 6-2. Meciul a durat o ora si 14 minute.

Nou record pentru Roger Federer! Ce a reusit sa faca elvetianul la Wimbledon

Roger Federer s-a calificat in sferturile de finala, dupa o victorie rapida in fata italianului Matteo Berrettini 20 ATP).

Wimbledon: Novak Djokovic, in semifinale - David Goffin, prezent pe teren aproape un set

David Goffin a inceput mult mai bine meciul cu Novak Djokovic: a condus punctele, si-a asumat riscuri, a fost inspirat. A condus cu 4-3 cu break) si 30-0 in primul set, dar din acel moment a iesit la iveala adevaratul Nole: sarbul a maturat terenul, i-a prabusit efectiv sperantele adversarului prin nivelul sau incredibil de joc, iar victoria a venit relativ repede, in trei manse 6-4, 6-0, 6-2).

Roger Federer si Rafael Nadal au pus la cale evenimentul mileniului in tenisul mondial

Rivali de aproape 15 ani, ce doi s-au intalnit intr-un bar din Londra, chiar inainte de turneul de la Wimbledon si au pus la cale un eveniment urias.

actualitate, 07:15