13:46

Romania a pierdut primul meci din Fed Cup. Buzarnescu, invinsa fara drept de apel de Pliskova

Mihaela Buzarnescu, locul 29 WTA, a fost invinsa, sambata, cu scorul de 6-1, 6-4, de Karolina Plsikova, locul 5 WTA, in primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei. continuă pe Adevărul

Cehia conduce Romania dupa primul meci din Fed Cup. Pliskova a trecut fara emotii de Buzarnescu, scor 6-1, 6-4

In primul meci al intalnirii de la Ostrava, dintre Cehia si Romania, din sferturile de finala ale Grupei Mondiale II a Cupei Federatiei, Mihaela Buzarnescu 29 WTA) a intalnit-o pe Karolina Pliskova 5 WTA).

Romnia, nvinsa de Georgia n primul meci din sezonul 2019 al Rugby Europe Championship

Nationala de rugby a Romaniei a fost invinsa de Georgia cu scorul de 19-8 3-6), sambata, pe Cluj Arena din Cluj-Napoca, in primul meci din sezonul 2019 al Rugby Europe International Championship.

Simona Halep, prima reactie dupa victoria din Fed Cup

Simona Halep a declarat, sambata, intr-o conferinta de presa sustinuta la Ostrava dupa cea de-a doua partida a intalnirii de Fed Cup Cehia - Romania, ca a practicat un tenis de calitate in meciul.

FOTO Ce i-a facut Simona Halep colegei sale, Mihaela Buzarnescu, inaintea meciului cu Cehia, din Fed Cup

Romania intalneste in acest weekend Cehia, in sferturile de finala ale Fed Cup, partidele urmand a avea loc in sala, la Ostrava.

Sorana, incompatibila cu Halep, dar alaturi de ea: Cum a comentat sansele Romaniei in meciul cu Cehia din Fed Cup

In weekend, Romania va fi cu ochii spre Ostrava, acolo unde tricolorele se vor duela cu Cehia in Grupa Mondiala de la Fed Cup.

Fed Cup: Cehia - Romania 1-0. Karolina Pliskova a DISTRUS-O pe Mihaela Buzarnescu in primul meci al intalnirii

Cehia conduce Romania cu 1-0 in Fed Cup, dupa ce Karolina Pliskova a invins-o categoric pe Mihaela Buzarnescu, in doua seturi, cu scorul de 6-1, 6-4.

Mihaela Buzarnescu pierde in fata Karolinei Pliskova si ramane fara victorie in 2019

Karolina Pliskova a adus primul punct Cehiei in confruntarea cu Romania de la Ostrava, sambata, in sferturile Grupei Mondiale din Fed Cup.

Cand este programat duelul Simona Halep - Karolina Pliskova, meciul vedeta al partidei de Fed Cup, Cehia-Romania

Meciul Cehia Romania, din Fed Cup 2019, ne poate aduce o calificare in premiera in semifinalele Grupei Mondiale a competitiei.

LIVE Sferturile de finala ale Fed Cup Cehia - Romania / Meciul 1: Karolina Pliskova - Mihaela Buzarnescu

De la ora 14. 00, Mihaela Buzarnescu 29 WTA) o intalneste pe Karolina Pliskova 5 WTA) in primul meci de simplu al intalnirii Cehia - Romania.

Mihaela Buzarnescu: Nu e o presiune n plus pentru mine ca voi juca n primul meci

Mihaela Buzarnescu a declarat, vineri, intr-o conferinta de presa sustinuta la Ostrava, ca nu e o presiune in plus faptul ca va juca in primul meci al intalnirii de Fed Cup dintre Cehia si Romania. Buzarnescu o va infrunta sambata pe Karolina Pliskova, prima racheta a Cehiei. Partida va incepe la ora 14:00 si va fi transmisa in direct pe Digisport si Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro.

actualitate, 13:46