06:45

Simona Halep, invinsa de Jelena Ostapenko in finala turneului de la Roland Garros

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul patru mondial, a fost invinsa de letona Jelena Ostapenko 47 WTA) cu 4-6, 6-4, 6-3, sambata, in finala turneului de la Roland Garros, al doilea Mare Slem al anului. continuă pe Ziarul Bursa

LIVETEXT, ora 16.00 Meci pentru istorie! Simona Halep vs Jelena Ostapenko, in finala turneului de la Roland Garros

Intr-un moment in care sportul nostru sufera cumplit din cauza lipsei de performante, Simona Halep poate aduce o bucurie uriasa romanilor.

LIVETEXT ora 16.00: Meci pentru istorie! Simona Halep vs Jelena Ostapenko, in finala turneului de la Roland Garros

LIVETEXT Meci pentru istorie! Simona Halep vs Jelena Ostapenko. Simona castiga un prim set infernal in finala turneului de la Roland Garros

Simona Halep vs. Jelena Ostapenko 6-4, 4-6, 3-2

ACTUALIZARE 17:38 Jelena Ostapenko o invinge pe Halep in setul al doilea, cu scorul de 6-4. Sportiva letona a reusit o revenire spectaculoasa, dupa ce Simona Halep a condus-o cu 3-0. Urmeaza setul decisiv. *ACTUALIZARE 16:49 Simona Halep castiga primul set al finalei, cu scorul de 6-4 *ACTUALIZARE 16:13 Meciul a inceput, cu Simona Halep la serviciu. Renaut Lichtenstein Franta) arbitreaza din scaun partida. *ACTUALIZARE 16:10 Fostul mare jucator de tenis Mats Wilander a afirmat, la Eurosport: Simona are o experienta superioara, sa vedem daca va sti sa profite de ea. Jelena este la doar a opta participare la un Grand Slam si nu are nimic de pierdut. *ACTUALIZARE 16:01 Simona Halep si Jelena Ostapenko au intrat pe arena Philippe Chatrier ------------ Simona Halep, locul 4 WTA si cap de serie numarul 3, si Jelena Ostapenko, locul 47 WTA, se vor intalni astazi, de la ora 16. 00, in finala turneului de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului.

Simona Halep vs. Jelena Ostapenko 6-4, 1-0

SIMONA HALEP-JELENA OSTAPENKO. La ce ora va juca Simona Halep cu Jelena Ostapenko in finala Roland Garros

Finala probei de simplu feminin dintre romanca Simona Halep si letona Jelena Ostapenko se va disputa sambata dupa-amiaza, de la ora 16. 00 ora.

Simona Halep, invinsa in finala de la Roland Garros de Jelena Ostapenko

Sportiva letona a castigat in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-3 ----------- *ACTUALIZARE 18:55 Simona Halep: E dur ca nu am castigat, dar sper sa mai am sansa de a mai ajunge in finala aici si sa ma impun; e visul meu Simona Halep a afirmat astazi, la festivitatea de premiere, ca este trista pentru ca nu a reusit sa castige finala turneului de la Roland Garros si a precizat ca spera sa mai aiba sansa de a castiga trofeul, deoarece acesta este visul sau. *ACTUALIZARE 18:12 Jelena Ostapenko o invinge pe Simona Halep cu scorul de 6-3 in setul decisiv si este noua campioana de la Roland Garros *ACTUALIZARE 17:38 Jelena Ostapenko o invinge pe Halep in setul al doilea, cu scorul de 6-4. Sportiva letona a reusit o revenire spectaculoasa, dupa ce Simona Halep a condus-o cu 3-0. Urmeaza setul decisiv. *ACTUALIZARE 16:49 Simona Halep castiga primul set al finalei, cu scorul de 6-4 *ACTUALIZARE 16:13 Meciul a inceput, cu Simona Halep la serviciu. Renaut Lichtenstein Franta) arbitreaza din scaun partida. *ACTUALIZARE 16:10 Fostul mare jucator de tenis Mats Wilander a afirmat, la Eurosport: Simona are o experienta superioara, sa vedem daca va sti sa profite de ea. Jelena este la doar a opta participare la un Grand Slam si nu are nimic de pierdut. *ACTUALIZARE 16:01 Simona Halep si Jelena Ostapenko au intrat pe arena Philippe Chatrier.

Simona Halep - Jelena Ostapenko, finala de la Roland Garros, este in direct la ProTV, sambata, de la ora 15:30

Finala dintre Simona Halep si Jelena Ostapenko, pentru titlul de la Roland Garros, se vede in direct la ProTV, sambata, ora 15:30.

Simona Halep, dupa infrangerea din finala de la Roland Garros: E o zi dura ca nu am reusit sa castig, dar trebuie sa muncim si sa credem

Nici a doua oara nu a fost cu noroc pentru Simona Halep, jucatoarea noastra pierzand finala de la Roland Garros disputata impotriva Jelenei Ostapenko 6-4, 4-6, 3-6). E o zi dura pentru ca nu am reusit sa castig, dar trebuie sa muncim si sa credem, a precizat Simo dupa incheierea ultimului act de la Paris.