21:00

Roland Garros: Caroline Wozniacki, n turul trei - Victorie n 51 de minute pentru daneza

Caroline Wozniacki, cap de serie numarul 2, a avut nevoie de doar 51 de minute pentru a-si asigura prezenta in runda a treia de la Roland Garros. Daneza a defilat in partida de pe Philippe Chatrier, cedandu-i un singur game spaniolei Georgina Garcia-Perez 219 WTA), scor 6-1, 6-0. continuă pe Hotnews

VIDEO Roland Garros: Caroline Wozniacki, debut cu dreptul la competitia de la Paris

Caroline Wozniacki a trecut de primul tur de la Roland Garros, dupa o victorie in doua seturi cu americanca Danielle Rose Collins 42 WTA), scor 7-62), 6-1. Daneza a trait periculos primul set, care s-a decis la tie-break, scor 7-2, insa actul al doilea a fost unul fara istoric. Ocupanta locului doi WTA i-a cedat un singur game adversarei, punand capat partidei dupa o ora si 37 de minute.

Elina Svitolina favorita numarul 4) nu a avut tocmai un start reusit la turneul de la Roland Garros, vazandu-se condusa in primul set cu 5-1 de catre Ajla Tomljanovic Australia, 68 WTA). Ucraineanca a avut insa o revenire incredibila, reusind nu mai putin de opt game-uri consecutive, impunandu-se in cele din urma cu 7-5, 6-3. Victoria ii asigura Elinei prezenta in turul al doilea la Grand Slam-ul de la Paris.

VIDEO Roland Garros: Elina Svitolina, n turul doi (7-5, 6-3 cu Ajla Tomljanovic) - Revenire superba dupa ce a fost condusa cu 5-1 n primul set

Sorana Cirstea, invinsa in turul unu la Roland Garros dupa un meci de aproape trei ore, intrerupt si de ploaie

Sorana Cirstea a fost invinsa de Daria Gavrilova, din Australia, in turul unu la Roland Garros. A fost 4-6, 7-6, 6-3 pentru adversara Soranei.

Roland Garros: Irina Begu, n turul doi (scor 6-4, 5-7, 9-7 cu Schmiedlova) - Revenire spectaculoasa dupa ce a fost condusa cu 5-2 n decisiv

Se actualizeaza.

Toate la aceeasi ora. Cand vor evolua azi Simona Halep, Mihaela Buzarnesu si Alexandra Dulgheru la Roland Garros

Miercuri vor intra pe terenurile de la Roland Garros trei dintre jucatoarele noastre aflate in competitia din capitala Frantei.

Ion Tiriac a bagat mana adanc in BUZUNAR ca s-o vada pe Simona Halep. Suma URIASA cu care a inchiriat o loja la Roland Garros

Omul de afaceri Ion Tiriac o va sustine pe Simona Halep si la editia de anul acesta a turneului de la Roland Garros. Pentru aceasta, miliardarul roman a bagat adanc mana in buzunar. El are propria.

Roland Garros 2018. Meciul Simonei Halep, amanat pentru miercuri

Partida dintre jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, si americanca Alison Riske, care trebuia sa aiba loc marti, in prima runda a turneului de la Roland Garros, a fost reprogramat.

Roland Garros: Sevastova, Mladenovic si Azarenka au parasit competitia n primul tur - Wozniacki si Pliskova, n runda a doua

Anastasija Sevastova cap de serie numarul 20), Kristina Mladenovic 29) si Victoria Azarenka 84 WTA), fost lider mondial, au parasit prematur competitia de la Roland Garros, fiind invinse in partidele de debut. in turul al doilea al Grand Slam-ului de la Paris s-au calificat, printre altele, Caroline Wozniacki 2), Karolina Pliskova 6), Petra Kvitova 8) sau Daria Kasatkina 14). Intra in material pentru a vedea rezultatele inregistrate luni pe tabloul de simplu feminin de la Roland Garros.

Roland Garros: Garbine Muguruza, Caroline Garcia si Julia Goerges, calificate n turul doi - Rezultatele zilei de marti

Ziua de marti de la Roland Garros nu a mai adus nicio eliminare in randul capilor de serie de pe tabloul de simplu feminin. S-au calificat in turul al doilea, printre altele, Garbine Muguruza favorita 3), Caroline Garcia 7) sau Julia Goerges 11). Intra in material pentru a vedea rezultatele inregistrate luni pe tabloul de simplu feminin de la Roland Garros.

actualitate, 21:00