01:05

VICTORIE! Simona Halep s-a calificat in semifinale la Australian Open (VIDEO)

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de tenis de la Australian Open dupa ce a invins-o in sferturi peKarolina Pliskova din Cehia, informeaza B1 TV. Este pentru prima data. continuă pe B1

Simona Halep, in sferturi la Australian Open: Romanca a invins-o in optimi pe Naomi Osaka din Japonia

Simona Halep s-a calificat luni dimineata in sferturi la Australian Open, dupa ce a invins-o pe Naomi Osaka, din Japonia, cu scorul de 6-3, 6-2. Stire in curs de actualizare .

Simona Halep, in finala la Australian Open. Cine o vede acolo

Dupa infrangerea in fataCarolinei Wozniacki, sportiva din SpaniaCarla Suarez Navarromizeaza pe un ultim act intre numarul unu mondial,Simona Halep,si.

Prima reactie a Simonei Halep, dupa ce s-a calificat in semifinale la Australian Open

Simona Halep, locul I WTA, a declarat, miercuri, ca totul a mers conform planului in meciul cu sportiva ceha Karolina Pliskova, desi nu a avut un inceput bun de joc. in partida din semifinale cu.

FOTO Atentie mare! Cine este omul care poate influenta decisiv partida din Simona Halep si Angelique Kerber

Simona Halep este in semifinale la Australian Open, unde o va intalni pe nemtoaica Angelique Kerber, una dintre cela mai in forma jucatoare ale momentului.

Prima reactie a lui Halep, dupa ce s-a calificat la Australian Open

Simona Halep, pentru a zecea oara intr-un sfert de finala de Grand Slam. N-a jucat niciodata semifinale la Australian Open

Simona Halep o intalneste miercuri dimineata pe Karolina Pliskova la Australian Open. Este al zecelea sfert de finala al romancei la un Grand Slam: de cinci ori a pierdut in aceasta faza, de patru ori a castigat.

Halep in sferturi la Australian Open dupa o victorie solida cu Osaka

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta la Australian Open dupa victoria in doua seturi obtinuta, luni, in fata japonezei Naomi Osaka.

LIVETEXT Halep debuteaza in a doua saptamana de la Australian Open: ce va realiza Simona, daca va invinge astazi

Simona Halep 1 WTA) a trecut cu bine peste meciul-maraton cu Lauren Davis 76 WTA), dar ramane de vazut daca a reusit sa se refaca din punct de vedere fizic pentru duelul cu Naomi Osaka 72 WTA).

LIVETEXT Halep debuteaza in a doua saptamana de la Australian Open: A inceput meciul cu Osaka. Se joaca primul set

CTP dezvaluie SECRETUL din spatele VICTORIEI Simonei Halep, in SFERTURI, la Australian Open: A castigat datorita...

Cristian Tudor Popescu sustine ca Simona Halep a reusit sa se califice in semifinalele de la Australian Open datorita victoriei anterioare din meciul cu Lauren Davis despre care CTP spune ca a fost o.