01:05

Azarenka s-a sinucis in fata Simonei Halep. Victorie fara emotii, 6-36-1 si calificare in optimi la Wimbledon

Simona Halep a trecut in doar 66 de minute de Victoria Azarenka, un adversar care pe hartie parea mult mai periculos decat a fost in realitate. continuă pe Adevărul

Cine este Viktoria Azarenka si ce nationalitate are. Poate fi sfarsitul Simonei Halep la Wimbledon

Viktoria Azarenka este adversara Simonei Halep in turul 3 la Wimbledon. Cele doua sportive s-au mai intalnit de patru ori pana in prezent si si-au impartit victoriile. inaintea confruntarii directe din cadrul turneului de la Londra, Halep e pe locul 7 WTA, iar Azarenka pe 40. Cine este Viktoria Azarenka, adversara Simonei Halep la Wimbledon .

Victoria Azarenka, strategie pentru meciul cu Simona Halep: Trebuie sa fiu consistenta, rabdatoare si agresiva pentru a o invinge

Victoria Azarenka 40 WTA), adversara Simonei Halep din turul al treilea de la Wimbledon, a declarat, miercuri, ca pentru a trece de romanca trebuie sa practice un joc consistent, sa nu se grabeasca si sa dea dovada de agresivitate.

Wimbledon: Cori Gauff, viitoarea adversara a Simonei Halep

Cori Gauff va fi viitoarea adversara a Simonei Halep, in optimile de la Wimbledon. Americanca de 15 .

Prima reactie a Simonei Halep dupa calificarea in optimi

Victorie entuziasmanta pentru Simona Halep in turul 3 la Wimbledon, unde jucatoarea din tara noastra a trecut la pas de Victoria Azarenka.

Simona Halep, victorie categorica impotriva Victoriei Azarenka

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Wimbledon dupa un succes in doua seturi asupra Victoriei Azarenka.

Wimbledon: Cori Gauff (15 ani), adversara Simonei Halep din optimi Americanca a salvat doua mingi de meci in fata Polonei Hercog

Cori Gauff, speranta tenisului american 313 WTA, 15 ani), a salvat doua mingi de meci in fata slovenei Polona Hercog 60 WTA), a castigat cu scorul de 3-6, 7-67), 7-5, dupa doua ore si 46 de minute de joc, si s-a calificat in optimile competitiei de la All England Club, unde o va intalni pe Simona Halep.