11:00

Craiova - Honved: Pozitia oficiala a UEFA despre incidentele din Banie

UEFA va derula o ivestigatie dupa incidentele de joi seara, de pe Ion Oblemenco, dar decizia s-ar putea lua dupa dubla cu AEK Atena, astfel ca la meciul tur oltenii ar putea fani in tribune. continuă pe Adevărul

Corneliu Papura, despre incidentele din meciul CSU Craiova vs Honved: Avem suporteri mai vulcanici, dar sunt destul de cuminti

Tehnicianul echipei CSU Craiova, Corneliu Papura, a declarat joi seara, dupa meciul de pe teren propriu cu Honved, marcat de incidente, ca oaspetii s-au rezumat la a se apara si ca adversara din urma cu patru zile din Liga I, Chindia Targoviste, este o formatie mult mai buna, potrivit News. ro. Acesta a afirmat si ca suporterii olteni sunt mai vulcanici, dar destul de cuminti.

Craiova - Honved: Ce spune Marcel Popescu despre sanctiunile UEFA si cum a descris atitudinea brigazii de arbitri

Managerul general al Universitatii Craiova, Marcel Popescu, a disecat la Digisport evenimentele din timpul meciului cu Honved disputat joi in Europa League.

Craiova - Honved: Cum au fost relatate incidentele de la meciul din Romania in presa internationala

Presa sportiva internationala, citata de news. ro, a scris pe larg despre evenimentele care au dus, joi, la intreruperea meciului U Craiova - Honved, din preliminariile Ligii Europa.

Craiova vs Honved, in Le Soir: O bataie, petarde, o intrerupere de mai mult de 30 de minute, lovituri de departajare si o schimbare de arbitru

Presa internationala a scris despre incidentele care au dus, joi, la intreruperea meciului Universitatea Craiova - Honved Budapesta, din preliminariile Ligii Europa.

CSU Craiova - Honved: Nebunie in Banie! Universitatea se califica la loviturile de la 11 metri, dupa un meci in care arbitrul de centru a fost grav ranit

Universitatea Craiova s-a calificat in turul al treilea preliminar al Ligii Europa, dupa ce a trecut, joi, pe teren propriu, dupa executarea loviturilor de departajare, 3-1, de Honved Budapesta.

Incidente la CSU Craiova vs Honved: Arbitrul a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat in apropierea lui

Arbitrul nord-irlandez Arnold Hunter a avut nevoie de ingrijiri medicale dupa ce o petarda a explodat in apropierea lui, la meciul CSU Craiova - Honved Budapesta, din Europa League.

Asa am trait Universitatea Craiova - Honved Budapesta. Un meci haotic decis la 11 metri

De la 19:15 am transmis live text in aceasta pagina returul dintre Universitatea Craiova si Honved Budapesta, meci din turul 2 preliminar al Europa League. In tur a fost 0-0 dupa un meci dominat autoritar de olteni.

Incidente grave la meciul Craiovei din Europa League: Arbitrul a fost lovit in cap cu un obiect aruncat din peluza galeriei oltenilor

Noi incidente socante care nu fac cinste fotbalului romanesc! Arbitrul meciului CSU Craiova - Honved Budapesta a fost lovit cu un obiect aruncat din peluza fanilor olteni si nu a mai putut continua meciul.

CSU Craiova - Honved: Incidente grave in Banie. Arbitrul a avut nevoie de 7 minute de ingrijiri medicale si nu a putut continua meciul

In ultimul minut al celei de a doua reprize de prelungire, arbitrul partidei a fost afectat de o petarda care a explodat foarte aproape de el si de un obiect aruncat din tribuna.

Donald Trump si Vladimir Putin au discutat despre incendiile din Siberia si legaturile comerciale

Presedintele american Donald Trump a purtat miercuri o convorbire telefonica cu omologul sau rus Vladimir Putin pentru a discuta despre incendiile de vegetatie din Siberia si despre relatiile comerciale dintre cele doua natiuni, a anuntat Casa Alba, scrie Mediafax, citand Reuters.

actualitate, 11:00