13:15

ATP Halle: Roger Federer s-a calificat in sferturi Elvetianul a avut probleme in fata lui Jo-Wilfried Tsonga

Roger Federer a avut probleme serioase in fata lui Jo-Wilfried Tsonga, in optimile turneului de la Halle. Francezul a rezistat pana in tiebreak in primul set, a castigat setul secund dupa ce elvetianul facuse break inca din primul game si a pus probleme si in decisiv, unde Roger a facut break-ul decisiv la scorul de 5-5. A fost 7-65), 4-6, 7-5 pentru Federer, care s-a calificat pentru a 17-a oara in sferturile competitiei din Germania. Meciul a durat doua ore si 16 minute. continuă pe Hotnews

ATP Halle: Roger Federer, debut cu dreptul in sezonul de iarba (7-6, 6-3 cu John Millman)

Roger Federer a inceput sezonul de iarba cu o victorie in turneul de la Halle, pe care l-a castigat de noua ori de-a lungul carierei. Elvetianul l-a invins in primul tur al competitiei din Germania pe australianul John Millman 57 ATP), scor 7-61), 6-3.

actualitate, 13:15