18:15

Basm danez, la Euro 2020: Cati ani au asteptat nordicii pentru o noua semifinala europeana

Un turneu final inceput cum nu se poate mai prost pentru nordici are toate sansele se se incheie cu un final de povestit nepotilor. continuă pe Adevărul

Euro 2020: UEFA a deschis o ancheta dupa ce stewarzii au confiscat de la un suporter danez un drapel in culorile curcubeului

Cu putin timp inaintea startului partidei Cehia Danemarca, meci din cadrul sferturilor de finala ale Euro 2020, doi stewarzi au confiscat de la un suporter danez un drapel in culorile curcubeului, simbolul miscarii LGBT, informeaza AFP. Informata fiind despre acest incident, UEFA a deschis o ancheta.

Euro 2020, sferturi: Italia ingenunchiaza Belgia, se califica in semifinale!

In cel mai asteptat meci al sferturilor de finala de la Euro 2020, reprezentativa Italiei a invins nationala de pe locul 1 in clasamentul FIFA, Belgia, scor 2-1 2-1), si s-a calificat in faza urmatoare a competitiei.

Anglia, victorie record in sferturi la EURO 2020

Nationala Angliei s-a calificat in semifinalele EURO 2020 dupa 4-0 cu Ucraina in cea mai categorica victorie obtinuta vreodata la Campionatul European.

Danemarca ajunge in semifinale la EURO 2020

Echipa Danemarcei s-a calificat, sambata, in semifinalele EURO 2020, dupa ce a invins Cehia, cu 2-1, intr-un meci disputat la Baku, in Azerbaidjan.

Pentru un italian EURO 2020 s-a incheiat in lacrimi. Va sta departe de fotbal in urmatoarele 6 luni

Leonardo Spinazzola s-a accidentat in timpul meciului Italia Belgia din sferturile EURO 2020.

Italia in semifinale la EURO 2020 dupa 2-1 cu Belgia

Cel mai tare duel din sferturile EURO 2020 a fost transat de Italia inca din primele 45 de minute ale meciului de la Munchen.

Spania elimina Elvetia la 11 metri si obtine calificarea in semifinale la EURO 2020

Tripla campioana europeana a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Elvetia, vineri seara, la Sankt Petersburg, in primul sfert de finala de la EURO 2020.

Avertisment OMS de ultima ora pentru suporterii Euro 2020. Ce pericol ii pandeste

Pandemia de Covid-19 este departe de a se sfarsi, in ciuda relaxarii totale pe care multa lume o manifesta. Recent, OMS a lansat un nou avertisment catre suporterii de fotbal care se pregatesc sa calatoreasca pentru a-si sustine echipele favorite. Atentionarea a fost facuta cu o zi inainte de sferturile de finala ale EURO 2020, .

Belgia Italia, o noua finala la EURO 2020

Pentru multi meciul dintre Belgia si Italia este adevarata finala de la EURO 2020, competitie unde cele doua formatii au impresionat pana acum.

Elvetia Spania, primul sfert de finala la EURO 2020

Sankt Petersburg gazduieste, vineri, de la ora 19:00, primul sfert de finala la EURO 2020, partida Elvetia Spania.

actualitate, 18:15