19:30

Cirstea, meci epic la Indian Wells: Sorana a fost invinsa de Svitolina, dar revine acasa cu un cec urias

In turul III de la BNP Paribas Open 2021, ocupanta locului 40 mondial s-a batut de la egal la egal cu adversara ei mult mai bine cotata. Un meci sufocant, de peste doua ore, s-a decis dupa trei seturi. continuă pe Adevărul

Sorana Cirstea ajunge in turul 3 la Indian Wells

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, vineri, in turul 3 la turneul WTA 1000 de la Indian Wells, California, dupa ce a avut primul tur liber in calitate de favorita 32 pe tabloul de simplu.

Indian Wells: Sorana Cirstea, invinsa in tiebreak-ul setului decisiv de Elina Svitolina Irina Begu, surclasata de Shelby Rogers

Sorana Cirstea s-a aflat aproape de una dintre cele mai importante victorii din cariera: sportiva noastra a condus-o cu 4-2 in setul decisiv pe Elina Svitolina, dar a patra favorita de la Indian Wells a reusit sa revina si s-a calificat in optimi dupa ce s-a impus in tiebreak.

Indian Wells: Sorana Cirstea, victorie entuziasmanta cu Misaki Doi - Adversara dificila in turul al doilea

Sorana Cirstea s-a calificat vineri in turul doi la turneul de categorie WTA 1000 de la Indian Wells, sportiva noastra trecand de Misaki Doi.

Indian Wells: Maria Sakkari, invinsa de Viktorija Golubic Karolina Pliskova si Bianca Andreescu, in turul trei (Rezultatele zilei)

Maria Sakkari, semifinalista la Roland Garros si la US Open, a fost eliminata in turul doi al competitiei de la Indian Wells. A sasea favorita a cedat in trei seturi, scor 5-7, 6-3, 6-2, in fata elvetiencei Viktorija Golubic. Mai departe merg nume importante precum Karolina Pliskova cap de serie nr. 1), Barbora Krejcikova 3), Angelique Kerber 10), Ons Jabeur 12), Cori Gauff 15), Bianca Andreescu 16) sau Anett Kontaveit 18).

Emma Raducanu, invinsa in turul 2 la Indian Wells. A fost doar un balon de sapun?

Mult asteptatul duel dintre Simona Halep si Emma Raducanu se amana pentru un alt turneu.

Emma Raducanu, explicatii dupa eliminarea de la Indian Wells: Probabil ea a fost condusa cu 4-2 de sute de ori

Invinsa categoric de Aliaksandra Sasnovich 2-6, 4-6) in turul secund al turneului WTA 1000 de la Indian Wells, Emma Raducanu a declarat ca diferenta a fost facuta de experienta adversarei, care a reusit sa isi puna mai bine in aplicare planul de joc.

Sorana Cirstea, eliminata de la Indian Wells dupa un adevarat thriller cu Elina Svitolina. Irina Begu, invinsa categoric de Shelby Rogers

Sorana Cirstea 40 WTA) a fost eliminata dramatic de la Indian Wells, duminica seara, dupa o infrangere in trei seturi cu Elina Svitolina 7 WTA). Irina Begu 61 WTA) a parasit si ea competitia din .

Halep, Cirstea si Begu eliminate in turul 3 la Indian Wells

Jucatoarele Simona Halep, Sorana Cirstea si Irina Begu au parasit competitia de simplu de la Indian Wells in aceeasi faza a intrecerii, turul al treilea.

VIDEO Unde va mai juca Simona Halep in 2021 dupa eliminarea de la Indian Wells

Aventura Simonei Halep la Indian Wells 2021 s-a oprit in turul al treilea, faza a competitiei unde a fost invinsa de Aliaksandra Sasnovich. La scurt timp dupa ce a fost eliminata, Halep a postat un mesaj in legatura cu participarea la Transylvania Open.

Halep, Cirstea si Begu joaca, vineri, in turul al doilea la Indian Wells! Orele de la care incep meciurile

Simona Halep, locul 17 WTA si cap de serie numarul 11, Sorana Cirstea, locul 40 WTA si cap de serie numarul 32, si Irina Begu, locul 61 WTA, vor evolua, vineri, in turul al doilea al turneului de la Indian Wells.

actualitate, 19:30